Coplanan Havva Bir: Direneceğiz

Rize'deki HES protestosunda jandarma tarafından şiddete maruz kalan; CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun da grup toplantısında gündeme getirdiği Havva Bir, yaşananlarla ilgili konuştu.

05.06.2014 - 08:28

Coplanan Havva Bir: Direneceğiz

Rize'nin İkizdere ilçesi Şimşirli köyünde HES protesto sırasında emniyet güçlerinden şiddet gören köylülerden Havva Bir, eşiyle birlikte bir televizyon programında açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, grup toplantısında fotoğraflarını göstererek iktidara yükelndiği Havva Bir, "Anons dahi yapmadan bizi copladılar" dedi.

Ben köyümü, ormanımı korumaya çalışıytordum, ayağımın acısını dahi hissetmedim" diyen Havva Bir, özetle şunları söyledi:

"Asla pişman olmadım. Sonuna kadar çocuklarımızın suyunu koruyacağız. Kararlıyız. Ya kanımız çıkacak ya da biz caymayacağız. Kimsenin bizim yaşamımızı elimizden alma hakkı yoktur. Beylerimiz arkamızda olmasa dahi direneceğiz. Bizim azıcık suyumuz var. Yarın çocuklarımız bize sormayacak mı? 'Bir içecek suyu bile bize çok gördünüz' demeyecek mi? Başkaları rahat etsin diye başkalarının hayatlarını yıkıyorlar..."

31 Mayıs'ta İkizdere ilçesinde toplanan kadınlardan oluşan bir grup, ağaç kesimi yapıldığı ve izinsiz dinamit patlatıldığı gerekçesiyle oturma eylemi yapmış, jandarma da grupa müdahale etmişti 31 Mayıs'ta İkizdere ilçesinde toplanan kadınlardan oluşan bir grup, ağaç kesimi yapıldığı ve izinsiz dinamit patlatıldığı gerekçesiyle oturma eylemi yapmış, jandarma da grupa müdahale etmişti
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...