Çorum'da 3,9 büyüklüğünde deprem

Çorum'da saat 16.11'de 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kısa süreli paniğe neden olan depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

Anadolu Ajansı - DHA 03.06.2020 - 16:29 | Son Güncelleme : 03.06.2020 - 17:07

Çorum'da 3,9 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberi! 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 16.11'de Çorum kent merkezinde 3,9 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin 6,9 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Kent merkezinde hissedilen depremin ardından bazı vatandaşlar ev ve iş yerlerinden dışarı çıktı. 

VALİ ÇİFTÇİ: OLUMSUZ BİR DURUM ULAŞMADI

Vali Mustafa Çiftçi, deprem nedeniyle şu ana kadar olumsuz bir durumun kendilerine ulaşmadığını söyledi. 

AFAD Müdürü Elvan Kaya, depremin merkez üssünün Eskiekin ve Yaydiğin mevkileri olduğunu belirterek "Polis ve jandarma ekiplerimizle görüştük. Şu an için gerek onlara gerekse bizlere ulaşan bir olumsuzluk bulunmuyor'' dedi.

''KAZAN DAİRESİ PATLADI SANDIM''

Kent sakinlerinden Serbay Çetin, evde oturduğu sırada deprem olduğunu aktararak "Oturduğum sandalye sallanmaya başladı. İlk önce kazan dairesi patladı sandım. Sonra sallantı devam edince hemen dışarı attık kendimizi. En sonra 90'lı yıllarda Çorum'da böyle deprem olmuştu. Alışkın olmadığımızı için bayağı korktuk" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...