Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır'da konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır İstasyon Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, "Artık sıra silahları gömüp üzerine beton dökmeye geldi. Çözüm sürecinin samimiyet göstergesi işte bu adımdır" dedi.

Haberler - ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 02.05.2015 - 19:19

Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır'da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır İstasyon Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

Bunlar okulları yakıyorlar, kütüphaneleri yakıyorlar, camileri yakıyorlar. Çıkmış ne diyor, 'Diyanet'i kaldıracağız.' Yahu benim Kürt kardeşim, Zaza kardeşim dindardır. Şu hale bak, şu yaklaşım tarzına bak. Bu ülkenin yüzde 99'u Müslüman. Bunlar bizim inançlarımızla da adeta oynamaya başladılar. Onun için 7 Haziran'ın önemi çok büyük.

İş adamı buraya yatırım yapmaya çekiniyor, acaba ne zaman burayı bombalarlar diye. Bunlarda insaf yok.

Beyefendi rahatsız oluyor. 'Cumhurbaşkanı meydanlara kimin parasıyla çıkıyor' diyor. Devletin parasıyla çıkıyorum. Bu benim en doğal hakkım, yasal hakkım. Cumhurun başı olarak buraya çıkıyorum. Yüzde 52'nin oyu ile buraya geldim. Bu beyefendi de aday değil miydi? Adaydı. Onların aldığı oy da belli. Ama sen yüzde 52'yi alsaydın sana da ben saygı duyardım ama sen saygısızlık yapıyorsun.

%52 oyla Cumhurbaşkanı seçilmişsin. Nezaketen de havaalanında karşılamaz mısın? Son anda Kandil'den talimat almışlar. Neymiş, tarafsızlığımı yitirmişim. Ben her partiye eşit mesafedeyim. Gönlümdeki parti ayrı. Ben milletin tarafındayım. Diyarbakır Belediye Başkanı havaalanına gelmeyince ben de belediyeyi ziyaret etmedim.

Düne kadar birbirleriyle ittifak etmeyenler, bugün ittifak halindeler.

Neymiş, tarafsızlığımı yitirmişim. Ben her partiye eşit mesafedeyim. Gönlümdeki parti ayrı. Ben milletin tarafındayım

Diyarbakır Belediyesi'nin önünde gözü yaşlı anneleri nereye koyacaksınız? Hepsinin evlatları dağa kaçırılmıştı

1 Mayıs'ta İstanbul'u karıştırmak istediler. İstediğin yerde miting yapamazsın. Bu ülke yol geçen hanı değil.

Van'da musluktan kan akan pankartları asanlar bunun hesabını verecek, lamı cimi yok. Sizin musluklarınızdan bugüne kadar kan akabilir, bizim musluklarımızdan pırıl pırıl su akıyor.

Artık sıra silahları gömüp üzerine beton dökmeye geldi. Çözüm sürecinin samimiyet göstergesi işte bu adımdır.

400 milletvekilini kim alırsa alsın ama bir adım atalım. Ben her partiye eşit mesafedeyim.

Sayfa Yükleniyor...