Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Batı'ya 'teröre karşı ortak tavır' çağrısı

Amasya'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda'daki saldırı üzerinden İslamafobi uyarısında bulundu ve Batı dünyasına "Gelin bu iş daha fazla dallanıp budaklanmadan teröre karşı ortak tavır belirleyelim" çağrısı yaptı.

ntv.com.tr 22.03.2019 - 20:04

20190322_2_35587374_42882939_Web.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amasya'da düzenlenen mitingde halka hitap ediyor. 

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Yeni Zelanda'daki katliamı gerçekleştirilen terörist, bu husumetin sonuçlarının nereye kadar varabileceğini göstermiştir. Artık dünyada hiçbir yerin, hiçbir coğrafyanın, hiçbir kültürün terörün zehrinden ve kanlı pençelerinden kendini kurtaramayacağı açıkça ortadadır.

Teröristlerin ülkemizde, bölgemizdeki eylemlerini işlerine geldiği şekilde dünyaya yansıtanlar, Batı'daki saldırıları görmezden geliyorlar.

Avrupalı ve Amerikalı dostlarımız başta olmak üzere tüm dünyayı, PKK/PYD terörü konusunda da, ırkçı İslam düşmanı terör konusunda da ikaz ediyoruz. Gelin bu iş daha fazla dallanıp budaklanmadan tüm terör örgütlerine karşı ortak bir tavır geliştirelim.

Irak'ta, Suriye'de DEAŞ neyse, PKK/PYD neyse Avrupa'da, Amerika'da yükselen ırkçılık ve İslam düşmanlığı da aynısıdır.

Terör örgütleri konusunda ikircikli davranma döneminin artık kapanması gerekiyor. DEAŞ'ı kötü, PKK-PYD'yi cici gösterme çabalarının sonu yarın öbür gün dünyanın hiç umulmadık yerlerinde terörün baş göstermesi, can almasıdır.

DEAŞ'ı nasıl bitirdiysek, PKK/PYD'yi de ırkçı ve İslam düşmanı örgütleri de aynı şekilde bitirelim. Dünya ancak o zaman hepimiz için çok daha huzurlu, güvenli bir yer haline gelecektir."

Sayfa Yükleniyor...