Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Soçi zirvesi açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Soçi'de düzenlenen zirve, Suriye konusunda insani trajedileri önlemeye ve bölgenin geleceğini mümkün olan en adil şartlarda oluşturmaya yönelik çabaların bir ürünüdür" dedi.

Anadolu Ajansı 25.11.2017 - 15:02 | Son Güncelleme : 25.11.2017 - 15:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Soçi zirvesi açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkkesir'de Astsubay Mezuniyet Töreni'nde konuştu.

"BUNLARIN İSLAM'LA YAKINDAN UZAKTAN ALAKASI YOK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Mısır'da cuma namazında DAEŞ terör örgütünün katliam yaptığını anımsatarak, "Bunlara nasıl Müslüman deriz. Bunlar katil, bunların İslam'la yakından uzaktan alakası yok. Türkiye kardeş Mısır halkının yanındadır, acısını paylaşmaktadır" şeklinde konuştu.

Mısır'da 305 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyı kınayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mübarek cuma günü ibadetlerini yerine getiren kardeşlerimizi hedef alan bu kalleş saldırı, DAEŞ terörünün insanlık dışı, İslam dışı yüzünü bir kez daha göstermiştir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Bir terör örgütü eliyle ve bu örgüt bahane edilerek yerle yeksan edilen medeniyetimizin kadim şehirlerindeki yıkımları durdurmak, oluk oluk akan Müslüman kanını engellemek için elimizden geleni yapmak boynumuzun borcudur."

"Bizden, gözümüzün içine bakıla bakıla 911 kilometre Suriye sınırı, 350 kilometre Irak sınırı boyunca bir terör koridoru oluşturulurken, kenara çekilip beklememizi isteyenler olabilir. Onların ne istedikleri değil, bizim ülke ve millet olarak ne istediğimiz önemlidir."

"Maruz kaldığımız çok yönlü saldırıların, bizi oyundan çıkarıp yedek kulübesine bile değil, sahanın tamamen dışına atmaya matuf hamleler olduğunun farkındayız. Varsın, onlar kendi hesaplarını yapsınlar. Biz ülkemize güvenimizle, milletimizin desteğiyle, ordumuzun gücüyle bu oyunu kendimiz ve kardeşlerimiz için en hayırlı neticeye ulaştıracak şekilde yönlendirmekte kararlıyız."

"Türkiye'nin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine yönelik her saldırı, bu iklimi bozmaya yönelik her söz, ister içeriden olsun ister dışarıdan her kutup, her adım doğrudan bizi canevimizden vurmayı hedefliyor. Ha ülkemizin ortasına bir atom bombası atmışsınız ha milletimizin birliğine, beraberliğine yönelik bir fitneyi ateşlemişsiniz. Bizim gözümüzde ikisi arasında fark yoktur."

"Bu vatan toprakları üzerinde kimse operasyon düşünmesin, aklından böyle bir şey geçirmesin. İşte o zaman Tendürek'te F16 oluruz, Cudi'de F16 oluruz, Bestler Deresi'nde F16 olur bombalarla onların üzerine yağarız."

Sayfa Yükleniyor...