Davutoğlu, Bursa mitinginde konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili ''Elinde delili olan varsa delilini ortaya koysun, asla spekülasyon yapılmasın'' dedi.

İHA - Anadolu Ajansı 16.10.2015 - 17:35

Davutoğlu, Bursa mitinginde konuştu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Bursa mitinginde halka seslendi.

Başbakan Davutoğlu yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen, sadece kendi problemleriyle, kendi içinde, kardeşin kardeşi kırdığı bir ülke haline gelmesini isteyen, Türkiye'yi dış dünyaya kapatmak isteyenler, işte onlar bu karanlık, bu kirli terör örgütlerini teşvik ediyor. Bu güçler, bu haince planlarını, Türkiye'nin istikrarlı yükselişi devam ettiği sürece, devam ettirecekler. Biz bu kirli oyunları, tıpkı bu meydandan dünyaya haykırdığımız gibi birlik içinde olarak, birbirimize daha da kenetlenerek, bozacağız. Bütün oyunları bozacak, Türkiye'nin aydınlık geleceğine birlikte yürüyeceğiz. Terör eylemleri yaparak, bu milletin kardeşliğine ihanet ederek, hiç kimse bu ülkeyi teslim alamaz" dedi.

Davutoğlu, terör örgütleri arasında da asla fark gözetilemeyeceğini belirterek, "Bugün Suriye'de PYD'ye, PKK ile işbirliği yapan PYD'ye yardım gönderenlere de buradan sesleniyorum: Bizim için DEAŞ ne kadar adi ve alçak bir terör örgütü ise PKK ve onun bağlantıları da aynı ölçüde adi, aynı ölçüde cani, aynı ölçüde katildir" ifadesini kullandı.

''ELİNDE DELİLİ OLAN VARSA DELİLİNİ ORTAYA KOYSUN''

Terörü lanetleyemeyenlerin devleti lanetleme seansına başladığını vurgulayan Başbakan, bu kişilere milletin gerekli cevabı vereceğini söyledi. Bir kez daha siyasi parti liderlerine çağrı yapan Davutoğlu, “Buradan siyasi parti liderlerine sesleniyorum. Bugün teröre karşı herkesin kararlı ve birlik içinde hareket etmesi günüdür. Gün kardeşlik, barış, demokrasi günüdür. Partilerin insanlarımızın can güvenliği, insanlığımızın birliği ve kardeşliği konusunda hassasiyet göstermesi günüdür. Elinde delili olan varsa delilini ortaya koysun, asla spekülasyon yapılmasın. Ortak deklarasyon yapalım dedik, gelmediler. Bir kez daha çağrı yapıyorum. Hep beraber birlik ve beraberlik konusunda ortak dille konuşalım, terörü mahkum edelim” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...