Davutoğlu: Fetrete izin verilmez

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 17 Aralık sürecinde yaşananları Fetret Devri'ne benzetti ve fetrete izin verilmeyeceğini söyledi.

Haberler - NTV Haber 26.01.2014 - 12:06

Davutoğlu: Fetrete izin verilmez

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin düzenlediği "Uluslararası Gelişmeler Işığında -2014" konulu toplantıda konuştu.

Davutoğlu, özetle şunları söyledi:

''Bugün bizi eleştirenler dahi, bugün bize acımasızca Suriyeli kardeşlerimize giden TIR'ı durduranlar dahi yurtdışına gittiklerinde 10 yıl içinde onurla dolaştılar, başları dik dolaştılar. Ne zaman bir dertleri olduysa bütün imkanlarımızla yanlarında olduk. Bir tek örnek gösteremezler ki 'bize sahip çıkılmadı' demiş olsunlar.

Bugün bizi bir kriz sarmalına sokmak isteyenler öylesine bencilce yapıyorlar ki bunu, gerekirse ülke batsın gerekirse hepimiz tekrar zarar görelim ama yeter ki sayın Başbakan, ekibi, hükümet, AK Parti ve bu kadrolar itibar kaybetsin. Hep bir fetret arayışı içinde oldular, 27 Nisan bildirisini yazanlar da fetret arayışı içindeydi, 'genç subaylar rahatsız' diye başlık atanlar da bir fetret arayışı içindeydi, bu sene içinde de bu çalışmaları yürütenler hep fetret arayışı içindeydi. Fetrete izin verilmez. Osmanlı Devleti'nde yaşanan bir fetretin neye yol açtığını herkes biliyor.''

Sayfa Yükleniyor...