Dedelerin çabası

Elazığ'ın Ağın İlçesi Kaymakamlığı tarafından başlatılan ağaçlandırma kampanyasına gönüllü olarak katılan 85 ve 75 yaşındaki iki vatandaş gençlere örnek oluyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 16.03.2009 - 10:01

Dedelerin çabası

AĞIN - Kaymakamlık tarafından geçen sene başlatılan ''Ağın'da sizinde bir dikili ağacınız olsun kampanyasında'' bugüne kadar 30 binin üzerinde fidan dikildi. Kampanya kapsamında devam edecek olan çalışmalarla Ağın'da 100 binin üzerinde fidan dikilecek.

Kaymakamlık kampanya kapsamında ücretleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan ödenmek üzere gençlerden oluşan 11 kişilik ekip kurdu. Ekip, ilçe genelinde 300 dekar alanda ağaç dikme işinde görev yapacak.

Ağaç dikme çalışmalarında görev yapan ekip üyelerinin yanı sıra çalışmalara gönüllü olarak katılan 85 yaşındaki Nizamettin Aliş ve 75 yaşındaki Kenan Çobanoğlu ise ilgi görüyor.

Nizamettin Aliş,  yıllardır bahçesinde çeşitli ağaçlar diktiğini, bu işi çok iyi bildiğini söyledi.İlçede Kaymakamlık tarafından kampanya başlatılmasından mutluluk duyduğunu, kendisinin de hiç olmazsa dikim işlerine yardımcı olmak üzere ekip üyeleriyle birlikte çalıştığını anlatan Aliş, ''Kampanyada ağaç dikme işi olduğunu duyunca arkadaşım Kenan Çobanoğlu'nu alarak ağaç dikim çalışmalarına katıldık. Ağaç dikme işi bizleri hiç yormuyor. Belki yaşımız geçmiş gözükebilir ama ağaç dikmenin yaşı olmaz. Biz görmesek bile bizden sonra gelecek nesiller bu ağaçların gölgesi altında Keban Baraj Gölü kenarında rahatlıkla oturabilecek'' dedi.

Ağaç dikme işine gönüllü olarak katılan 75 yaşındaki Kenan Çobanoğlu ise arkadaşı Aliş'in kendisine tavsiyesi ile ağaç dikme işine katıldığını söyledi.

Dikim için herhangi bir ücret almadıklarını anlatan Çobanoğlu, ''Biz artık 75 yaşına gelmişiz. İlçede boş boş oturuyor, kahvede vakit geçiriyoruz. Arkadaşım Aliş, böyle bir tavsiyede bulununca ben de katılmak istedim. Bir nevi spor oluyor, hiç yorulmuyorum. Herkesi bu çalışmaya davet ediyorum'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...