Demirtaş: Tek BDP’li rüşvetten tutuklanmadı

Hükümet ile cemaat arasında yaşanan kavgada taraf olmalarının istendiğini ifade eden BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, “Buna mecbur muyuz?” diye sordu. KCK nedeniyle tutuklananların hiçbirinin evinden para çıkmadığını belirterek, “Tek bir BDP'liyi rüşvetten tutuklamadılar” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.12.2013 - 16:20

Demirtaş: Tek BDP’li rüşvetten tutuklanmadı

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Yüzüncü Yıl Parkında düzenlenen mitingde, seçim çalışmalarını Kahta ilçesinden başlattıklarını söyledi.

Seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Demirtaş, Kahta ve Adıyaman'a borçlarının olduğunu belirtti.

İstanbul merkezli yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda taraf olmalarının istendiğini savunan Demirtaş, "Bizden bu kavgadan taraf olmamız isteniyor. Ya cemaatten ya da AK Parti'den yana taraf olmamız isteniyor. Biz buna mecbur muyuz? Tencere dibin kara seninki onunkinden kara. Al birini vur ötekine. Şimdiye kadar el birliğiyle ittifak halinde rantları götürüyorlardı" dedi.

Demirtaş, tutuklanan partililerinin sadece düşüncelerinden ve halkının hakkını savundukları için cezaevinde olduklarını iddia etti.

Birçok tutuklamaya rağmen birinin evinde para çıkmadığını vurgulayan Demirtaş, şunları kaydetti:

"Yüzlerce belediye başkanı, 10 bin siyasetçimiz tutuklandı. Hepsinin evlerini bastılar, didik didik aradılar. Bulabildikleri tek şey kitaplardır. Bizim evlerimizde çok şükür çelik kasalar, ayakkabı kutuları, milyonlarca dolar çıkmadı. Tek bir BDP'liyi rüşvetten tutuklamadılar. Arkadaşlarımız içeride ama bizim onurumuz için içeride."

Konuşmasının ardından Kahta Belediye Başkan adayları Mehmet Polat'ı tanıtan Demirtaş, vatandaşlardan destek istedi.

Sayfa Yükleniyor...