Deniz Baykal: Tablo umut verici değil

Cumhurbaşkanı Gül ile görüşen Deniz Baykal, tablonun umut verici olmadığını söyledi.

08.01.2014 - 17:20

Deniz Baykal: Tablo umut verici değil

Köşk'e çıkıp Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşen CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal açıklama yaptı. Endişelerini dile getirdiğini ifade eden Baykal, "Cumhurbaşkanı ve Meclis Başkanı ile görüşmemden sonra keşke iyimser bir tablo çizme imkanı bulabilseydim" dedi.

Baykal "Yaşamakta olduğumuz olayların hukuk devletinin anayasamızın ön gördüğü bir tablo olmadığını, bu tabloyu olağanlaştırmak gerektiğine ianndığını düşünerek demokratik bir siyaset anlayışı içinde bu konuda yetkiye sahip olduğunu düşündüğüm mercileri heakreteke geçirmek istedim. Tabii onlar da gereğini yapıyordur kendilerine göre ama ben de tedirginliğimi yansıtma ihtiyacı içindeydim. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanı ve Meclis Başkanı'yla temaslarda bulundum.

Bu görüşmelerden sonra keşke iyimser bir tablo çizme imkanı bulabilseydim. Öyle anlaşılıyor ki yaşamakta olduğumuz sıkıntılar devam edecek. Ama ben bunun doğal olmadığına inanmaya devam ediyorum. Bu bir kriz tablosu, devletin temel organları ciddi bir çatışma içinde.

Erkler arasında uyum yok. 3 haftayı geçti hala fezlekeler gelmedi. Meclis o fezlekeleri bekliyor. Bunlar gelmeden yargının etkin bir şekilde işlediğini söyleyemez. Yargı kararları uygulanamıyor" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...