Deniz ulaşımına lodos engeli

Marmara Bölgesi'nde etkili olan lodos, deniz ulaşımını aksatıyor.

Anadolu Ajansı 16.01.2016 - 12:06

Deniz ulaşımına lodos engeli

Çanakkale'de, Kuzey Ege Denizi'nde ve Marmara Denizi'nde iki gün boyunca etkili olması beklenen lodos fırtınası nedeniyle Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. yetkilileri, Gökçeada-Kabatepe ve Bozcaada-Geyikli arasında bugün yapılacak tüm seferleri iptal etti.

Meteorolojinin uyarılarını dikkate alan Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş., Kuzey Ege Denizi'nde saatteki hızı 90 kilometreye kadar ulaşması beklenen lodos fırtınası nedeniyle adalara ulaşımı durdurdu.

Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. yetkilileri,
Gökçeada-Kabatepe arasındaki 07.00, 13.00 ve 17.00
Kabatepe-Gökçeada arasındaki 10.00, 15.00 ve 19.00,
Bozcaada-Geyikli arasındaki 07.30, 12.00 ve 17.00
Geyikli-Bozcaada arasındaki 10.00, 14.00 ve 18.00 seferlerini iptal etti.

Şuan için Çanakkale Boğaz hattındaki Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir, Lapseki-Gelibolu ve Çardak-Gelibolu feribot seferleri ise normal olarak devam ediyor.

İDO SEFERLERİNE LODOS ENGELİ

İstanbul'da etkili olan lodos nedeniyle İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), tüm iç hat deniz otobüsü seferlerinin yanı sıra bazı dış hat deniz otobüsü seferlerini iptal etti. İptal edilen seferler şöyle:

08:30 Bursa-Armutlu-Armutlu-Yenikapı-Kadıköy Deniz Otobüsü
08:40 Kadıkoy-Yenikapı-Bursa Deniz Otobüsü
09:00 Bursa-Yenikapı-Kadıköy Deniz Otobüsü
09:30 Bandırma - Yenikapı - Bostanci Deniz Otobüsü
11.30 Bursa-Yenikapi-Kadiköy Deniz Otobüsü
11.40 Kadikoy-Yenikapi-Bursa Deniz Otobüsü

BURSA'DA LODOS YAŞAMI ETKİLEDİ

BURSA'da etkili olan lodos yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Yolda yürümekte zorluk çeken vatandaşlar düşmemek için sinyalizasyon direklerine sarılırken İDO'nun Bursa'da dan İstanbul'a yaptığı bazı seferler karşılıklı olarak iptal edildi.
Bursa'da saatteki hızı zaman zaman 50 kilometreye ulaşan lodos kentte yaşamı etkiledi. Sabah başlayan lodos nedeniyle yolda yürümekte zorluk çeken vatandaşlar ya bir birlerine sarıldılar veya sinyalizasyon lambalarını tutarak rüzgarın etkisini kaybetmesini beklediler. Meteoroloji gün içerisinde 60 kilometre hıza ulaşması beklenen lodosun yarın yerini yağmura pazartesi günüde kara bırakacağını duyurdu.
Bu arada lodos nedeniyle İDO'nun Bursa'dan öğle saatlerine kadar İstanbul Yenikapı ve Kadıköy'e yapacağı bazı deniz otobüsü seferlerini iptal etti.

Sayfa Yükleniyor...