Kâğıthane Arıcılar Mahallesi, Kazancı Sokak'ta gece saat 01.00'de bir gecekondu da elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın, kısa sürede binanın tamamına yayıldı.

Yangına kendi imkânlarıyla müdahale etmeye çalışan vatandaşların çabaları yetersiz kaldı, olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi geldi ancak aksilikler de üst üste gelince yangını söndürmek kolay olmadı.

İtfaiye ekipleri bir süre yangına müdahale etti ancak araçlarda oluşan teknik bir arıza nedeniyle su kesildi, alevlerden korkan mahalleli evin yanında bulunan araçlarını kaçırdı. Sokakta büyük panik yaşanırken sinirler iyice gerildi ve polislerle vatandaşlar tartıştı.

Alevlere müdahale eden itfaiyecilerden biri, yangını söndürmek için tuttuğu hortumun elinden kayması ve hortumun çarpması sonucu başından yaralanarak yere yığıldı.

Kanlar içerisinde yerde kalan arkadaşlarının yardımına olay yerindeki diğer itfaiyeciler yetişti ve yaralı hastaneye kaldırıldı.

Kısa sürede tüm gecekonduyu saran alevler, olay yerine bir kilometre uzakta bulunan TEM Otoyolu'ndan da görüldü. Alevlerin 5 metre yukarı yükseldiği yangının dumanları geniş bir alanı etkisi altına aldı.

Yangın, bir saat süren çaba sonucu kontrol altına alındı ve söndürüldü, bina tamamen kullanılmaz hale geldi.