Devlet Bahçeli: Gerekirse Afrin'e giderim (TTB'ye sert sözler)

Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Savaş halk sağlığı sorunudur" diyen Türk Tabipler Birliği'ni hedef aldı. Bahçeli konuşmasının sonunda, "Gerekirse ben de Afrin'e gider seve seve canımı veririm" dedi.

mhp bahçeli afrin200118.jpg

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grubu toplantısında milletvekillerine seslendi.

Sözlerine, "Türk milleti tarih boyunca bağımsızlığından ödün vermemiş, birlik ve beraberliğinden ayrılmamıştır. Nice kuşatmalar yarılmıştır, milli varlığımıza kin ve nefret besleyenler hiçbir zaman başarıya ulaşamamıştır." şeklinde başlayan Bahçeli, "Türk milletinin bekası siyaset üstü bir konudur... Tehlike yakın ve yakıcıdır. Artık terörizmle her seviyede hesaplaşma zamanı gelmiştir." dedi ve şöyle devam etti:

"18. gününe girdiğimiz Zeytin Dalı Harekatı milli güvenliğimiz için planlanmıştır. Bu bir var oluş mücadelesidir. Bu harekat, terör koridorunun kesilmesi, terör devletinin engellenmesi için vazgeçilmez değerdedir...

Çocuklara kurşun sıkmak, kundaktaki bdebeklere kıymak teröristlerin işidir. Sivilleri kalkan yapmak, kız ve erkek çocuklarına silah verip ateşe sürmek bölücü terör örgütünün yaptığı bir canavarlıktır... Davamız haklıdır, son silahlı terörist ele geçirilene kadar bu mücadele aksamayacaktır... Terörün kökü kazılacaksa gün bu gündür. Başarı için milli ruh ayaktatadır."

"TTB, TÜRK DÜMANIDIR"

"CHP, PYD'yi aklama arayışındadır" ifadesini kulanan Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği'ni (TTB) hedef aldı:

"TTB isimli PKK-PYD paravan örgütü, vatana ihanet suçu işlemiştir. Bunun düşünce ve ifade özgürlüğüyle bir ilgisi yoktur. Bu, yediği ekmeğe ihanet etmektir. TTB, Türk düşmanıdır, hekimliğin yüz karasıdır. Acil ve seri şekilde ya yasal düzenleme yapılmalı ya da kapısına kilit asılmalıdır. Hem doktorum diyecekler hem de katillelerin safhına girecekler. Türkiye vatanını savunmaktadır ve bu durumda  gevşeme yaşanırsa vatan elden gider.."

"AFRİN YA YIKILMALI YA DA..."

"Terör örgütüne tank savarları veren ve kullandıran kimdir?" diye soran Bahçeli, "NATO nerededir, niye sessizdir. Türkiye'nin savunma iradesine ne zaman katkı gelecektir. NATO bugün yoksa yarın olsa ne yazacaktır. Zeytin Dalı Harekatı boyunca görüyoruz ki, PYD-PKK'nın dış güçlerden aldığı destek korkunç boyuttadır...

PKK-PYD  Afrin'in her yerine bomba düzeneği yerleştirmiştir. Bu nedenle Afrin ya yıkılmalı ya da teröristler ateşe verilmelidir. Terör örgütüne taviz vererek, boyun eğerek beka ve güvenliğimiz korunamayacaktır. Sınır ötesindeki terör yuvaları hainlerin başına yıkılmalı, Türk devletinin yeni stratejisi gereğince terör kaynağında kurutulmalıdır. Gerekirse terör detekçilerine de aynı muameleyi göstermek millietimizin omuzlarımıza yüklediği tarihi borçtur. Milliyetçi Hareket Partisi bu harekata sonuna kadar destek verecek, her şart altında kahraman mehmetçiğin arkasında duracaktır..."

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan diğer noktalar şöyle:

- Türkiye'nin üzerindeki stratejik oyunların farkındayız.

- Gün saflarımızı sıkılaştırma, kucaklaşma günüdür. 

- Kızıl Elma ülküdür, ülküsü ve ülkesi olmayanların anlaması mümkün değildir.

- Bozkurt işaretinin İslamın ruhuna aykırı olduğunu söylemek için, haçlı beşiğinde sallanmak, küfrün eteğinde tutumak yeterli olacaktır. 

"GEREKİRSE BEN DE AFRİN'E GİDERİM"

- Bozkurt, asırlar boyunca Türlk milletinin bağımsızlık umudu, zorlu anlarında uzakları yakın eden ufuk çizgisi olmuştur... Bozkurt, çakalla bir tutulamaz... Eğer yeri gelirse ben de bir Bozkurt gibi en önde Afrin'e gider, bu vatana bu millete taşıdığım canı seve seve feda ederim. Bu da bir millete devlet sözüdür..

Sayfa Yükleniyor...