NTV

Devlet Bahçeli: Başbakan’ın Bozkurt işareti eline yakışmıştır

NTV Haber

Türkiye
Arşiv

MHP Lideri Bahçeli, Başbakan Yıldırım'ın bozkurt işareti yapmasına ilişkin, "Başbakan’ın Bozkurt işareti eline yakışmış, samimi ve milli duruşuna tam oturmuştur. Rahatsız olanlar kendi işine bakmalıdır" ifadelerini kullandı.

İlişkili Haberler

Başbakan Binali Yıldırım'ın grup toplantısında bozkurt işareti yapmasına ilişkin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den açıklama geldi.

Bahçeli, "Başbakan’ın Bozkurt işareti eline yakışmış, samimi ve milli duruşuna tam oturmuştur. Rahatsız olanlar kendi işine bakmalıdır" dedi.

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Başbakan hakkında "Ne yapsaydı, başka ülkelerin sembollerini mi kullansaydı? Türk milletinin ferdine Bozkurt yapmak düşer, fitnecilere yiyecek ekmek yoktur, FETÖ’nün paralı piyonları ve kripto elemanları ve siyasi tetikçileri pusuda beklemesin" ifadelerini kullandı.

"Sayın Yıldırım, siyasi zerafet ve hoşgörü kapsamında Bozkurt yapıyorsa, bunu saygı, takdir ve tebrikle karşılamak asıl ve esastır" mesajını paylaşan Bahçeli, "Bozkurt yapmak ilk bakışta hiç kimseyi MHP’li, Ülkücü yapmaz; ama en azından dürüst ve içtense milli ve yerli olduğunu kanıtlar" ifadesini kullandı.

ETİKETLER