'Devlet bana terörist dedi'

Balyoz davasında Yargıtay'ın haklarındaki mahkumiyet kararını bozmasıyla tahliye edilen sanıklar, cezaevlerinden çıktı. Emekli Albay Ali İhsan Çuhadaroğlu cezaevi çıkışında yaptığı açıklamada "Bu devlet bana 'terörist' dedi" diyerek tepki gösterdi.

09.10.2013 - 21:32

'Devlet bana terörist dedi'

Yargıtay 9. Dairesi, 361 sanığın yargılandığı "Balyoz" davasında 237 sanık için verilen kararları onadı, 88 sanığın mahkumiyet kararını ise bozdu.HABERE GİT


Haklarında tahliye kararı verilen kişiler, işlemlerinin bitmesinin ardından tutuklu bulundukları cezaevlerinden çıktı.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde tutuklu olan, aralarında eski HAVELSAN Genel Müdürü Ömer Faruk Ağa Yarman ile emekli Tuğgeneral Hakan Akkoç'un da bulunduğu 24 kişi, işlemlerinin tamamlanmasının ardından cezaevinden tahliye edildi.

Cezaevinin önünde bekleyen sanık yakınları, tahliye edilen emekli askerleri alkışlarla karşıladı. Sanıklar, cezaevinin önünde yakınlarıyla kucaklaşarak hasret giderirken, yakınları gözyaşlarını tutamadı.

Cezaevinden ilk tahliye edilen emekli Albay Recai Elmaz, herkesi çok sevdiğini belirterek, "Vatan sağ olsun" dedi. Emekli Albay Ali İhsan Çuhadaroğlu da "Eşim, 2,5 yıl dağlarda cenazemi bekledi. Bu devlet bana 'terörist' dedi. İçerideki Silahlı Kuvvetler'in, Türk ordusunun onurlu komutanları dışarı çıkmadıkça hiçbirimiz karardan memnun değiliz" diye konuştu.

Emekli Albay Kemal Dinçer de "Herkes her şeyi gördü, ne söylenir ki. 2-2.5 yıldır kuyunun içerisindeyiz. Hazreti Yusuf'lar içeride. Kardeşlere selam" diyerek duygularını dile getirdi.

Aralarında emekli Tuğgeneral Ali Aydın, emekli albaylar Hakan Dereli, İsmet Kışla, Ali Rıza Sözen ve Bülent Göktürk'ün de bulunduğu bazı kişiler, çıkışta kendilerini bekleyen basın mensuplarına açıklama yapmadan araçlarıyla buradan ayrıldı.

Bu arada, Yargıtay'ın tahliyelerine karar verdiği Hasdal, Hadımköy ve Maltepe cezaevlerindeki Balyoz Planı davası sanıklarının da çıkışları yapılıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...