Diyarbakırspor’un düşürülmesi doğru olur mu?

Futbolda bugünlerde şampiyonun kim olacağından daha çok Diyarbakırspor'un durumu merak ediliyor, hele ülke gündemi gözönüne alınırsa kararın Federasyonu aşacağı konuşuluyor. Peki yeşil-kırmızılıların küme düşürülmesi doğru olur mu? ntvmsnbc okurları yorumladı.

16.03.2010 - 12:58

Diyarbakırspor’un düşürülmesi doğru olur mu?

Önce Diyarbakırspor-Bursaspor maçı, ardından da İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Diyarbakırspor maçı çıkan olaylar nedeniyle tamamlanamadı. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün yaptığı toplantıyla Diyarbakırspor-Bursaspor maçıyla ile ilgili olarak Diyarbakırspor'un 3-0 hükmen yenilmesine karar verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının kararının ise Cuma günü verilmesi bekleniyor.

Tatil edilen iki maç nedeniyle Federasyon Yönetim Kurulu kırmızı-yeşilli ekibe hükmen mağlubiyet kararı verirse, Diyarbakırspor Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. maddesi gereği bir alt lige düşürülebilir.

Ancak ülke gündemi gözönüne alındığında Diyarbakırspor’un küme düşürülmesi konusunun Futbol Federasyonu’nu aştığı görüşü hakim. Yaşanan seyirci olaylarından dolayı Diyarbakırspor’un küme düşürülmesi doğru olur mu? ntvmsnbc okurları yorumladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...