Doğuş Çocuk'tan Ankara ve Eskişehir çıkarması

Türkiye’nin ilk çocuk senfoni orkestrası Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Ankara ve Eskişehir’de konserler vermeye hazırlanıyor.

25.01.2013 - 12:59

Doğuş Çocuk'tan Ankara ve Eskişehir çıkarması

2006 yılında Doğuş Grubu bünyesinde kurulan ve Türkiye’deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), 01-03 Şubat tarihleri arasında gerçekleştireceği konserlerle Ankaralı ve Eskişehirli müzikseverlere unutulmaz dakikalar yaşatmaya hazırlanıyor.

Şefliğini ve Genel Müzik Direktörlüğünü Rengim Gökmen’in üstlendiği ve yaklaşık 90 öğrenciden oluşan DÇSO, Ankara’da iki, Eskişehir’de ise bir konserle müzikseverlerle buluşacak. 1 Şubat Cuma akşamı saat 20.00’de Ankara Bilkent Konser Salonu’nda gerçekleşecek konserin ardından DÇSO, 2 Şubat tarihinde saat 15.00’te Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda sahne alacak. Çoksesli evrensel müziği çocuklara kendi yaşıtları aracılığıyla sunan DÇSO, bu dönem için son konserini 3 Şubat’ta yine Ankara’da, saat 11.00’de Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu’nda verecek.

Bugüne kadar dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say, ünlü keman virtüözü Alexander Markov, efsane gitarist José Maria Gallardo Del Rey gibi isimlerle sahne alan DÇSO, Ankara ve Eskişehir’de gerçekleşecek konserlerde bu defa ünlü piyanist Gülsin Onay’a eşlik edecek. 3 gün boyunca Ankara ve Eskişehir’de her yaş grubundan çocuk dinleyiciye ulaşması hedeflenen konserlere yetişkinlerin de yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

DÇSO, konser gelirleriyle gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk destek projelerine bu yıl da devam ediyor. Şubat ayında Ankara’da gerçekleştirilecek konserin bilet satışından sağlanan gelir, Tohum Otizm Vakfı ile yapılan işbirliği kapsamında, Vakıf’ta öğrenim gören otizmi olan çocuklara eğitim materyali desteği sağlanması ve özel eğitim öğretmenlerinin eğitimine katkı için kullanılacak.

Ankara:
1 Şubat Cuma, Ankara Bilkent Konser Salonu, 20.00
3 Şubat Pazar, Ankara CSO Konser Salonu, 11.00

Bilet fiyatları: Öğrenci: 5 TL, Yetişkin: 15 TL

Eskişehir:
02 Şubat 2013 Cumartesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı (Opera Binası), 15.00 (Biletler ücretsizdir.)

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...