Dolandırıcıların hedefi bu kez Alman kadınlar

Kurduğu internet siteleriyle Alman kadınları fotomodel ve fotoğrafçı yapacağı vaadiyle Türkiye'ye getirerek, cep telefonu ve dizüstü bilgisayarlarını çalan zanlı yakalandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 19.10.2010 - 17:50

Dolandırıcıların hedefi bu kez Alman kadınlar

Bir Alman televizyonun Antalya İl Emniyet Müdürlüğü'ne şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince Sarıyer Tarabya'da bir adrese operasyon düzenlendi.

Operasyonda gözaltına alınan Ahmet Y'nin Antalya'da yaşadığı, burada kurduğu reklam ajansı üzerinden hazırladığı çeşitli internet sitelerinde, çalışmak üzere Alman kadınlar aradığı, fotomodel veya fotoğrafçı olarak iş vereceği vaadinde bulunduğu kadınlardan 'ye gelirken yeni fotoğraf makinesi, cep telefonu ve dizüstü bilgisayar getirmelerini istediği bildirildi.

Şüphelinin, Antalya'ya gelen kadınlardan bir bahane ile fotoğraf makineleri, cep telefonları ve dizüstü bilgisayarları alarak ortadan kaybolduğu ve bunları sattığı öğrenildi. Ahmet Y'nin verdikleri malzemeleri geri almak isteyen Natalie Bohn ve Nina Hauck isimli kadınlardan 300 Euro para istediği de öne sürüldü.

Bu yolla yaklaşık 30 Alman uyruklu kadını mağdur ettiği bildirilen Ahmet Y'nin kadınların Türkiye'de şikayetçi olmamalarından da faydalandığı, şüphelinin mağdur ettiği kadınların bir Alman televizyon kanalının Antalya'ya gelerek şikayette bulunmasından sonra konunun ortaya çıktığı belirtildi.

Öte yandan, Ahmet Y'nin annesi ile Alanya'da yaşayan N.B. (14) isimli kızı kaçırarak İstanbul'a geldiği Sarıyer Tarabya'da bir arkadaşının evinde kaldığı bildirildi. Ahmet Y'nin yanında zorla tutulduğu öne sürülen N.B. ailesine teslim edilmek üzere Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Şüpheli, emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından Sarıyer Adliyesi'ne sevk edildi.

Sayfa Yükleniyor...