DSP Genel Başkanı Masum Türker, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretinin ardından DSP Genel Merkezinin önünde gazetecilere açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı.

Erdoğan ile terörü konuştuklarını, kendilerine terör konusunda çeşitli değerlendirmelerde bulunduklarını aktaran Türker, şunları kaydetti:

''Sayın Başbakan, terörle ilgili konuların bir kısmını partilerle görüşmesinden sonra açıklayacak. Bazı önlemlerden bahsetti. Biz de kendilerine terörle ilgili düşüncelerimizi aktardık. Önümüzdeki hafta da terörle ilgili bu aktardığımız düşünceleri ve kendilerinin bize verdikleri bilgi çerçevesinde önerilerimizi vereceğiz.

Özetle kendileri ile paylaştığımız husus şu, bütün vatandaşların dikkatini çekmek istiyorum, terör, tek başına bir partinin çözebileceği bir olay değildir. O nedenle Sayın Başbakan'ın siyasi parti liderleriyle özellikle kendisi dışında olan bütün muhalefet partileriyle görüşmesini doğru bulduğumuzu ama bir öneri olarak Milliyetçi Hareket Partisi ve Barış ve Demokrasi Partisi ile de görüşmeyi değerlendirmesini dikkatine sunduk. Çünkü bir Başbakan, eğer bu konu için muhalefet liderleriyle konuşmayı uygun görüyorsa ülkede bu konuda çözüme gidilecek demektir.''