Düzce'de sağanak sele neden oldu

Düzce'de akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağış sele neden oldu. Akçakoca, Çilimli ve Cumayeri ilçelerinde dereler taştı. Can kaybının yaşanmadığı olayda mahsur kalan 32 vatandaş kurtarıldı.

NTV Haber 07.07.2021 - 02:38

Düzce'de sağanak sele neden oldu

Selden en çok etkilenen ilçeler Akçakoca, Çilimli ve Cumayeri oldu.

AFAD, 112 Acil, itfaiye, UMKE ve arama kurtarma ekipleri bölgede çalışma başlattı. Taşkın bölgelerindeki evler tedbiren tahliye edildi. Mahsur kalan vatandaşlar kurtarıldı.

İlçe merkezlerindeki misafirhanelere yerleştirildiler. 

Düzce Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Tüm birimlerimiz alanda olup, gelen çağrı ve ihbarların hepsini değerlendirerek anında müdahale etmektedir. Şu ana kadar kayıp ihbarı alınmamış olup, can kaybı yaşanmamıştır. Mahsur kalan 32 vatandaşımız kurtarılmıştır. Tüm arama kurtarma ekipleri ihbar gelen köylerde tedbir amaçlı hazır bekletilmektedir” denildi.

Zonguldak-Düzce arasında ulaşımı sağlayan yol ulaşıma kapandı. Akçakoca'ya bağlı Esmahanım köyünün yolu da su altında kalarak çöktü.

Düzce'de 2 yıl önce meydana gelen sel nedeniyle; Uğurlu ve Esma köylerinde 7 vatandaş hayatını kaybetmişti.

Düzce'de etkili olan sağanak nedeniyle bazı derelerin taşması sonucu iki köye ulaşım sağlayan yolda göçük oluştu, ekipler köylerde mahsur kalanlara ulaşmak için çalışma başlattı. Düzce'de etkili olan sağanak nedeniyle bazı derelerin taşması sonucu iki köye ulaşım sağlayan yolda göçük oluştu, ekipler köylerde mahsur kalanlara ulaşmak için çalışma başlattı.

SAKARYA'NIN KOCAALİ İLÇESİNDE SAĞANAK NEDENİYLE DERELER TAŞTI

Sakarya'nın Kocaali ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle derelerin taşması sonucu bazı yol, tarım arazileri ve evleri su bastı.

Sağanak nedeniyle 3 gün önce derelerin taşması nedeniyle sel oluşan Demiraçma ve Alandere mahallelerinde, sağanağın etkisini sürdürmesi, yeniden derelerin taşmasına neden oldu.

Sayfa Yükleniyor...