EBRU TİRELİ'YE PARKTA TEKME VE YUMRUKLA SALDIRI

BİR ŞÜPHELİ YAKALANDI

Manisa İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 4 aylık hamile Ebru Tireli'nin parkta darp edilmesiyle ilgili özel bir ekip kurulduğu ve kapsamlı çalışmalar sonucunda Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğünce şüpheli bir şahsın yakalanarak gözaltına alındığı kaydedildi.

Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla gözaltına alınan şüpheli şahısla ilgili tahkikatın sürdürüldüğü belirtildi.

"BU KADINLARA HER GÜN YAPILAN SALDIRININ BİR BAŞKA ÇEŞİDİDİR"

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde parkta spor yaparken darbedilen 4 aylık hamile Ebru Kaya Tireli'yi ziyaret etti.

CHP Manisa Milletvekili Biçer, CHP Turgutlu İlçe Başkanı Erk Kayabaş ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri Tireli'yi evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

CHP olarak konunun takipçisi olacaklarını belirten Biçer, "Bu Ebru Hanım'ın şahsına yapılmış bir saldırı değildir. Bu kadınlara her gün yapılan saldırının bir başka çeşididir. Bu herhangi birininde başına gelebilir. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız" dedi.

Tireli ise olayı her anlattığında tekrar yaşadığını belirterek, "Dün akşamdan beri uyumadım. Çok yıprandım. Bana saldıran kişiden korkudan özür diledim. Bana ayağını kaldırdı, vuracaktı. 'Özür dilerim, hamileyim bir daha yürümeyeceğim, evim zaten şurada diyerek o panikle evimi gösterdim' dedi.

Tekeli'nin eşi Akın Tireli ve kayınvalidesi Aysel Tekeli zanlının bir an önce yakalanarak ceza verilmesini istediklerini kaydetti.