Game Of Thrones’un “A Storm of Swords” kitabının yalnızca yarısını konu alan üçüncü sezon, 10 bölümden oluşuyor. Yeni sezonda, bir Yabanıl olarak hayata gelen ve Gece Nöbetçileri tarafından büyütülüp, onlardan biri olduktan sonra da sözünü bozup Yabanıllar’a katılan ilginç ve acımasız karakter, Mance Rayder’i görüyoruz.

“Rome” dizisinden tadığımız Ciarán Hinds, Mancs Rayder karakterine canlandırırken 60’ların kült dizisi “The Avengers”ın Emma Peel karakterini canlandıran Diana Rigg’i, Kral’ın yeni eşi Margaery ve erkek kardeşi Loras Tyrell’in büyük annesi Olenna Tyrell rolünde izleyeceğiz.

Yeni sezonda, Daenerys bir yolculuğa hazırlanırken Ed Stark’ın infaz sahnesinin etkisini aratmayacak olaylara şahit olunacak ve Westeros semalarında kışın soğuk rüzgarları tüm hiddetiyle esmeye başlayacak. Siz “Kış”a ne kadar hazırlandınız?

‘Game of Thrones’un üçüncü sezonunun finali 10 Haziran'da saat 22.00'de CNBC-e'de. Dizi, CNBC-e yayınından hemen sonra kesintisiz olarak CNBCE.TV’de 1 hafta boyunca izlenebilecek.