Eker: Valilik ne kum ne de demir dağıtıyor

Tarım Bakan Mehdi Eker, Diyarbakır Valiliği’nin kentteki bazı evleri tamir ettiğini ancak inşaat malzemesi dağıtmadığını söyledi. Bakan Eker, ''Belediye kaçak yapıları denetleyip görevini yapsın'' dedi.

Anadolu Ajansı 17.03.2009 - 15:01

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Bakan Eker, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin Valiliğin kaçak yapılaşmayı teşvik ettiğine yönelik gazetelerde çıkan haberlerle ilgili soruyu yanıtladı.

Bakan Eker, ''Valilik tarafından yoksul evleri tamir ediliyor. Devlet ne kum ne de demir dağıtıyor. İnşaat malzemesi dağıtmıyor. Belediye kaçak yapıları denetleyip görevini yapsın. Eğer kaçak yapıyla ilgileniyorlarsa önce kaçak yapıları denetleyip görevlerini yapsınlar. Valilikçe bin 100 tane yoksulun evinin tamiratı yapıldı. Bunların hepsi müteahhitlere verilmiş ve onlar yapıyor. Devlet onlara ödeme yapıyor. Yoksul vatandaşlarımızın; karda kışta damı akan, penceresiz ve kapısız yardıma muhtaç insanların evleri tamir ediliyor. Malzeme dağıtılmıyor. Bu işi karikatürize etme çabasıdır. Belediyecilik görevini yerine getirerek, kaçak yapılaşmaya müsaade etmesinler.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...