'Elektrik gidiyor tecavüz geliyor'

Mardin'in Nusaybin ilçesinde elektrik kesintilerini protesto eden bir grup yürüyüş yaptı. Göstericiler karanlıkta cinayet, taciz ve tecavüz olaylarının yaşandığını savundu.

Anadolu Ajansı 05.03.2011 - 15:08

'Elektrik gidiyor tecavüz geliyor'

Yerel Gündem 21 Kent Konseyi öncülüğünde Belediye Başkanı Ayşe Gökkan'ın da katılımıyla elektrik kesintilerine dikkat çekmek amacıyla Mitanni Kültür Merkezi önünde toplanan grup, DEDAŞ İşletme Müdürlüğü'ne kadar yürümek istedi. Bir süre yürüyen grubu uyaran polis, DEDAŞ önüne kadar yürüyüşe izin verilmeyeceğini bildirdi.

Bunun üzerine grup adına açıklama yapan Gökkan, ilçenin karanlıkta kaldığı için cinayetler işlendiğini, taciz ve tecavüzlerin yaşandığını savunarak, kesintiler nedeniyle ilçe halkının mağdur olduğunu söyledi. Gökkan, elektrik kesintileri sorunun giderilmesini istedi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Süleyman Tekin de ilçenin uzun yıllardır elektrik sorunuyla karşı karşıya olduğunu belirtti.

Şehir şebekesinin eski ve yıpranmış olmasından dolayı enerji nakil hatlarının koptuğunu, trafoların yandığını anlatan Tekin şöyle konuştu:

''Bunun sonucunda ölümlere adeta davetiye çıkarılmakta, vatandaşa sağlıklı enerji verilmemektedir. 2005 yılından elektrik sorunundan kaynaklı itfaiye birimlerinin müdahale ettiği yangın sayısı 13 iken 2010 yılında bu sayı 45'e yükselmiştir. Çıkan yangınlarda milyarlarca ekonomik zarar, ölümler ve yaralanmalar yaşanmıştır."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...