Emniyet'e roket atan terörist ölü ele geçirildi

Muş'ta düzenlenen operasyonda 2 terörist ölü ele geçirildi. Teröristlerden birinin geçen yıl Malazgirt Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan ve 1 polisin şehit olduğu, 3 polisin de yaralandığı roketli saldırıya katıldığı açıklandı.

Anadolu Ajansı 24.05.2009 - 19:32

Muş Valisi Erdoğan Bektaş, terörle mücadele kapsamında güvenlik güçleri tarafından Malazgirt ilçesine bağlı Tatargazi köyü civarında yapılan operasyonda 2 teröristin ölü ele geçirildiğini belirtti.

Muş Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada da, 6 Ağustos 2008'de Malazgirt Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan saldırıyı gerçekleştirdiği değerlendirilen terör örgütü PKK üyesi 'Sidar' kod adlı İkram Kabişen'in, Malazgirt ilçesi Tatargazi köyünde ikamet eden ailesini ziyaret edeceği yönünde ihbar geldiği bildirildi.

İhbar üzerine Muş Emniyet Müdürlüğü ve Muş İl Jandarma Alay Komutanlığı tarafından operasyon düzenlendiği ifade edilen açıklamada, ''Operasyonu gerçekleştiren ekiplerin 'teslim ol' çağrısına ateş açarak karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada, İkram Kabişen ve aynı terör örgütüne mensup olan sahte kimlikli Mehmet Oğul isimli 2 şahıs ölü olarak ele geçirilmiştir.

İkram Kabişen adlı teröristin üzerinde 1 kaleşnikof marka tüfek, tüfeğe ait 5 şarjör, 2 Rus yapımı savunma tipi el bombası, 1 Glock marka tabanca ve tabancaya ait 2 şarjör ile telsiz ve askeri hücum yeleği ele geçirilmiştir. Mehmet Oğul isimli teröristin üzerinde ise 1 kaleşnikof marka tüfek, tüfeğe ait 5 adet şarjör, 2 Rus yapımı savunma tipi el bombası ve askeri hücum yeleği bulunmuştur'' denildi.

Açıklamada, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...