Engin: Aziz Ağabey'le görüşmemiz soruldu

Futbolda şike iddialarına ilişkin bilgisine başvurulan futbol yorumcusu Sinan Engin, ''Aziz Ağabey'le genel olarak konuştuğumuz şeyler soruldu. Benim şike ve teşvikle ilgili hiçbir konuşmam yok'' dedi.

Anadolu Ajansı 02.08.2011 - 16:38

Engin: Aziz Ağabey'le görüşmemiz soruldu

Şike soruşturmasında ifadesine başvurulan Sinan Engin savcılıktaki sorgunun ardından serbest bırakıldı.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinden ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Engin, savcının daveti üzerine adliyeye geldiğini söyledi.

Bazı şeyleri gizlilik olduğu için anlatmak istemediğini belirten Engin, ''Ancak genel olarak Aziz Başkan ile yapmış olduğumuz sohbetler. Yani benim şike ve teşvikle ilgili hiçbir konuşmama yok. Bunu zaten yarın ifadeler çıktığı zaman görebilirsiniz. Tamamıyla bilgime başvuruldu. Yaptığımız sohbetlerle ilgili'' dedi.

Fenerbahçe ile ilgili haber yaptırdığına ilişkin iddialar bulunduğu hatırlatılan Engin, ''Hepsini söyledik kendisi biliyor. Öyle bir şey yok'' diye konuştu.

''Şüpheli sıfatıyla mı çağrıldınız?'' diye sorulan Engin, ''Savcıya sorun'' dedi.

Engin, ''Sizinle ilgili ithamlara mı cevap verdiniz, yoksa başkalarıyla ilgili sizin konuşmalarınıza mı?'' şeklindeki soruya da şu karşılığı verdi:

''Aziz Ağabey'le genel olarak konuştuğumuz şeyler. Yani arada bazı şeyler var ama şike ve teşvikle ilgili bir konuşmamız yok. Bazı şeylerde bilgime başvurdu, burada nedir, burada nedir, bazı fotoğraflar gösterdi, burada nedir, bu nedir diye. Sadece bu. Bunun dışında bazı şeyleri anlatmak istemiyorum ama savcı son derece beyefendi, çok iyi biri.''

Kendisiyle ilgili teknik takip yapılıp yapılmadığı da sorulan Engin, Aziz Yıldırım'ın telefonlarının dilenildiğini dolayısıyla kendisinin de Yıldırım ile yaptığı görüşmelerin dinlenildiğini kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...