Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nissibi Köprüsü'nün açılışında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Yarın diyanet işleri başkanımızla alakalı bir müjde duyabilirsiniz. Bosna-Hersek'ten dönerken sözüm var, cumadan önce açıklamayacağım dedim'' diye konuştu.

ntv.com.tr 21.05.2015 - 17:32

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nissibi Köprüsü'nün açılışında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman'da Nissibi Köprüsü'nün açılışında konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''Diyorlar ki diyanet işlerini kapatacağız. Din derslerini kaldıracağız. Kaynak mı? Diyanet işleri başkanının altındaki Mercedes. Halbuki altlarında spor arabalardan geçilmiyor. Yarın bir müjde duyabilirsiniz. Bu müjde diyanet işleri başkanımızla alakalı olacak. Çünkü Bosna-Hersek'ten dönerken sözüm var. Dedim ki açıklamayacağım tamam, cumadan önce açıklamayacağım. Bu ülkede diyanet işleri makamına bu denli saldırmayı kendine adeta bir sandıkta yol olarak telakki eden terör örgütünü arkasına alan bir siyasi anlayışa ben inanıyorum ki ne Kürt kardeşlerim ne Arap kardeşlerim ne Zaza kardeşlerim hiçbirisi prim vermeyecektir. Şu hale bak ya.

''GEREĞİ NEYSE EVELALLAH YAPILACAKTIR''

Çıkmış bir paralel devlet, Pensilvanya'dan burayı idare etmeye kalkıyor. Milli Güvenlik Kurulu'nda kararını aldık, 'ulusal güvenliğimizi tehdit eden, legal görünümlü, illegal örgütler' diye kayıtlara girdi. Gereği neyse, evelallah yapılacaktır. Bu oyunlara gelmeyelim, yıllarca aldattılar ama bundan sonra artık bunu yapamayacaklar."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...