Erdoğan: Ayrılmadılar, ayırdık

Başbakan Erdoğan, partideki ayrılıkları değerlendirdiği konuşmasında "Efendim 'bazıları partiden ayrıldı' diyorlar. Ayrılmadılar, ayırdık" ifadelerini kullandı.

Haberler 28.12.2013 - 20:25

Erdoğan: Ayrılmadılar, ayırdık

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Manisa İl Teşkilatı tarafından düzenlenen yemekte konuştu.

Erdoğan'ın gündeminde İstanbul merkezli operasyon ve AK Parti'deki ayrılıklar vardı.

Operasyonun milli iradeye karşı başlatılan bir hareket olduğunu söyleyen Erdoğan, ayrılıklarla ilgili de "Efendim 'bazıları partiden ayrıldı' diyorlar. Ayrılmadılar, ayırdık" ifadesini kullandı.

Erdoğan, "Fitne unsuru olanları barındırmanın anlamı yok" diye konuştu.

AK Parti'de İzmir milletvekilleri Ertuğrul Günay ile Erdal Kalkan ve Ankara Milletvekili Haluk Özdalga kesin disiplin kuruluna sevk edilmelerinin ardından istifa etmişti.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Seçimin arifesinde başlatılan şu başlatılan kampanya manidardır. Bu kampanya, ne Tayyip Erdoğan'ın şahsınadır ne AK Parti'nin iktidarınadır, bilesiniz bu milli iradeyedir, bu Türk milletine karşı başlatılmış bir kampanyadır.

Gezi ile yapmak istediler başaramadılar, şimdi bu yolla yapıyorlar, hatta bir de birleşiyorlar. Bu da çok enteresan. Dün İstanbul'da bu tür şeyler yapmak istediler. Ama şimdi bakıyorsunuz Taksim Meydanı'na çıkmak istiyorlar 300-400 kişiyle, artık gelen yok. İnanıyorum ki tutmayacak.

Ama ben teşkilatımdan şunu istemeyi özellikle kendim için gerekli buluyorum; çalışırsak Allah'ın izniyle bu iş biter, bizim lehimize biter. 30 Mart akşamı anonslar yapıldığı zaman 'Manisa Büyükşehir Belediyesi'ni Ak Parti kazanmıştır' dendiği anda bu iş biter.

İzmir Büyükehir Belediyesi'ni, Denizli Büyükşehir Belediyesi'ni AK Parti kazanmıştır dendiği zaman biter.... Çok önemli. Bunlar, biliyorsunuz birileri 'ben Kürtler'in tek temsilcisiyim', öbürü 'ben Türkler'in tek temsilcisiyim'.

Bir diğeri de bakıyorsun 'kumsalların tek temsilcisiyim' diyor. Bugüne kadar böyle geldiler. Ama biz bu ülkede yaşayan 76 milyonun evelallah temsilcisiyiz. Siyasetimizi de biz sadece kumsallarda yapmayız 780 bin kilometrekarenin tamamında yaparız. Onun için de bizim milletvekillerimiz çok farklı bir çeşni oluşturmuştur.

Efendim 'bazıları partiden ayrıldı' diyorlar. Ayrılmadı, ayırdık... Çünkü 'partimizin içerisinde maalesef bu tür fitne unsuru olanları artık barındırmanın bir anlamı yok' dedik. Hemen MYK olarak kararımızı kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak verdik, verince onlar hemen kalktılar istifa ettiler, yollarına gittiler.

Artık sizin zaten yapacak bir şeyiniz yok. Etseniz de etmeseniz de bu hareket sizi kapıya koymuştur. Biz daha önce de bunların benzerini yaşadık. Biz bize yeteriz Allah'ın izniyle hiç endişeniz olmasın.

Şu anda bir tanesinin adı yok. Kurdukları parti de malum o da gitti. Duyuyor musunuz, var mı, kaldı mı bir şey? Esamesi okunmuyor, niye ihanet edenlerin esamesi okunmaz?"

Başbakan Erdoğan bugün Manisa'da iki ayrı toplu açılış töreninde de konuşma yapmıştı.(HABERE GİT)

Sayfa Yükleniyor...