Erdoğan: Gönül dünyalarında çatışma varsa...

Kurumlar arasında çatışma olmadığını söyleyen Başbakan Erdoğan, “Kurumları temsil edenlerin gönül dünyalarında bir çatışma varsa onu bilemem” dedi.

Anadolu Ajansı 16.03.2010 - 10:17

Erdoğan: Gönül dünyalarında çatışma varsa...

Başbakan Recep Erdoğan, İngiltere Başbakanı Gordon Brown'un davetlisi olarak Türkiye-İngiltere İş Forumu'na katılmak için İngiltere'ye hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

''Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ gazetelere yapmış olduğu değerlendirmelerde askeri sevkiyatla ilgili rahatsızlığını ve kurumlar arası iletişimsizlikten rahatsız olduğunu dile getirmişti. Sizce Türkiye'de kurumlar arası bir çatışma mı var?'' sorusu üzerine Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

''Ben kurumlar arası bir çatışmanın olduğu kanaatinde değilim. Kurumları temsil edenlerin gönül dünyalarında bir çatışma varsa onu bilemem, ama kurumlar arası bir çatışma asla söz konusu değildir.

Her kurum Anayasa içerisinde, yasalar içerisinde kendisine tanımlanmış olan görev alanı içerisinde hareket ederse zaten hiçbir problem kalmayacaktır.Biz bu tanım içerisinde görevimizi ifa ediyoruz, kurumlarımızın da bu tanım içerisinde görevlerini ifa etmelerini istiyoruz.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...