'Erdoğan talimat verdi ama annesine gidemeyecek'

Baykal rica etti, Erdoğan talimat verdi ancak Ergenekon tutuklusu Haberal, hasta annesini ziyaret edemeyecek. Haberal'ın  ziyareti mevzuata takıldı.

Haberler 22.12.2011 - 14:06

'Erdoğan talimat verdi ama annesine gidemeyecek'

Adalet Bakanı, Deniz Baykal'ın Başbakan Tayyip Erdoğan'la görüşmesi sırasında gündeme gelen Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal'ın hasta annesini ziyaretinin mümkün olmadığını açıkladı.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, şu anda Ceza İnfaz Yasasındaki düzenlemeye göre, tutuklu ve hükümlülerin hasta yakınlarını ziyaret etmesini, düzenleyen bir düzenlemenin bulunmadığını belirterek, ''Mevzuat değişikliği dışında yöntemler var mıdır bunun üzerinde çalışıyoruz'' dedi.

Ergin, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Toplantısı'na gelişinde, gazetecilerin tutuklu milletvekili Mehmet Haberal'ın annesini ziyaret etmesiyle ilgili sorusu üzerine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yönde kendisine çalışılması konusunda talimat verdiğini ve yardımcı olunabilecek hususların olup olmadığını sorduğunu ifade etti.

Bakan Ergin, ''Şu anda ceza infaz yasamızdaki düzenlemeye göre, tutuklu ve hükümlülerin hasta yakınlarına ziyaret etmesini düzenleyen bir düzenlememiz maalesef yok. onun dışında hasta ile tutuklu şu anda farklı illerde bulunuyor. Bu sorunu aşabilmenin yolu var mıdır diye şu anda çalışmalar yapılıyor. Mevzuat değişikliği dışında yöntemler var mıdır bunun üzerinde çalışıyoruz'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...