Erdoğan'dan Baykal'a Ergenekon yanıtı

CHP lideri Baykal'ın "Başbakan, Ergenekon davasının arkasından çekilsin yoksa altında kalır" sözlerine Erdoğan'dan yanıt geldi. Başbakan, "Ben bu davanın tarafı değilim, ne altında ne üstündeyim" dedi.

07.05.2009 - 12:33

Erdoğan'dan Baykal'a Ergenekon yanıtı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığının yeni hizmet binasının açılış töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ergenekon davasıyla ilgili kendisini eleştiren CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a seslendi.

Erdoğan şunları söyledi:

"Bakınız, bazı parti liderleri, bütün uyarılarımıza, ricalarımıza rağmen, devam etmekte olan bir yargı süreciyle ilgili hem siyaseti, hem yargıyı, hem tahrik eden, hem de tahkir eden yaklaşımı sürdürüyorlar.

Ben bu tahriklere, bu gerilim politikasına asla prim vermedim, asla prim vermeyeceğim. Ancak şunu da hatırlatmak isterim: Ben, devam eden yargı sürecinin hiçbir tarafında değilim.

Bu davanın ne sağında, ne solunda, ne altında ne üstündeyim. Fakat aziz milletimin de çok net olarak gördüğü bir şey var: Birileri bu davanın önünde takoz olmak için elinden geleni yapıyor.

Birileri, Türkiye'nin aydınlanmasının, karanlık ilişkilerin ortaya çıkmasının önünde, hukuk dışı örgütlenmelerin açığa çıkmasının önünde engel olmaya, bariyer olmaya devam ediyor. Kim ne yaparsa yapsın, biz hukuka inanıyoruz, güveniyoruz. Hukukun üstünlüğüne önem veriyoruz.

Demokrasiyi her şart altında koruduk, koruyoruz ve korumaya da devam edeceğiz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...