Kılıçdaroğlu'dan Erdoğan'ın sanatçılarla yaptığı karakol ziyaretine tepki

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sanatçılarla yaptığı karakol ziyaretine tepki gösterdi ve "52 şehidimizin daha kanı kurumadı" dedi.

ntv.com.tr 03.04.2018 - 13:55 | Son Güncelleme : 03.04.2018 - 15:10

Kılıçdaroğlu'dan Erdoğan'ın sanatçılarla yaptığı karakol ziyaretine tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Taşeron işçileriyle ilgili beklediğimiz tablo gerçekleşmedi. Sözde kadro verdiler, KHK ile. Binlerce kişiye kadro vermediler. 26 KİT, 26 özel bütçeli kuruluş ve buralarda çalışan 70 bin işçi, binlerce iade şartına takılan taşeron işçi kadro alamadı. Halkın iktidarında siyasi düşüncesi ne olursa olsun bütün taşeron işçilerine kadro vereceğiz.

Filistinlilerin toprak günüydü. Eylem yaptılar. Kendi topraklarında hak arıyorlar. İsrail askerleri bunları acımasızca gerçek kurşunla tarada, 18 Filistinli kardelimiz öldü. Erdoğan kalktı konuşyor... Sen Mavi Marmara'da Türkiye'nin itibarını 20 milyon dolara satmadın mı? İsrail terör devletidir dedin sonra gittin önlerinde diz çöktün.

Bir adamın ağzında yalan yuva yapmışsa o adamın bu memlekete faydası yoktur. Kadınlar 2019'da bu darbeciyi bu diktatörü indirecek ve gerçek anlamda demokrasiyi getirecek. 

Ekonomide her kötülüğün anası faizdir diyor. Doğru her kötülüğün anası faizdir babası da Recep Tayyip Erdoğan'dır. Faizin düşmesini istiyorsan düşür, ülkeyi ben mi yönetiyorum? Çekil koltuktan bak bakalım faiz nasıl düşürülüyor. Sen faizden şikayet edip indiremiyorsan oradan ayrılacaksın. Hadi diyelim özel bankalara gücün yetmiyor, devlet bankaları için KHK çıkar faizi sıfırla. Esnaf kardeşime sözüm söz seni faizden de borcundan da kurtaracağım.

"BUNLARIN YATACAK YERİ YOK"

Televizyon ihraç edersin döviz gelir, araba ihraç edersin döviz gelir. Tosuncuk ihraç edince tosuncuk paraları götürüyor. Bunların yatacak yeri yok. Bunlar tosuncuk için araştırma önergesi verdik, kabul etmediler. Tercinlerini tosuncuktan yana koydular. Vatandaşlarıma sesleniyorum, hakkını korumak istiyorsan dava açacaksın. Siz 10 bin dolar gönderseniz MASAK alır. Tosuncuk binlerce kişiyi dolandırıp parayı yurtdışıan götürüyor, haberleri yok. Soygunculuk tam bunlara yakışıyor.

Vatandaş aç saray badem unuyla besleniyor. Kilosu 87 lira. Neymiş efendim kilo aldırmazmış. Sarayın mutfağında şeker kullanılmıyormuş, en pahalı bal kullanılıyormuş. Beyfendi bal ile besleniyor. Şeker fabrikalarını satacak balla beslenecek. Vatandaşın derdini bilmiyorlar. İşsizlik, yoksulluk nedir bilmiyorlar. Oturmuşlar saraylarını besleniyorlar. Ahkam kesiyorlar, vatan-millet-sakarya diye.

Ekonominin yüzde 7.4 büyüdüğü açıklandı. Biz de büyüdük diyen kaç kişi var. Onların cüzdanı şişti, siz borç batağındasınız. Madem büyüme var niye memurun, emeklinin maaşı artmıyor?

KARAKOL ZİYARETİNE TEPKİ

Bir ülkenin sanatçıları dik ve onurlu durmak zorundadırlar. Bir ülkenin  sanatçıları egemen güce teslim olmaz. Hakkı hukuku adaleti savunur. Sanatçılar mazlumun hakkını korurlar, zalimden yana olmazlar. Bir ülkenin sanatçıları diktatörün karşısında asla boyun eğmezler. Bir ülkenin sanatçıları inancı kimliği ne olursa olsun kimseyi ötekileştirmezler. Sanatçılar savaşı değil barışı savunur. Bir ülkenin sanatçıları bir ülkenin değerlerine ve inançlarına saygı gösterirler. Bir ülkenin cumhurbaşkanı ettiği yemine sadık olmuyorsa sanatçı ona sahip çıkamaz. 

Afrin'de 52 şehidimiz var. 52 şehidimizin daha kanı kurumadı. Toplanmışlar bir grup davul zurna klarnet, şarkılar türküler... Bir ülkenin değeri vardır. Bulunduğunuz apartmanda bir kişi hayatını kaybetmişse televizyonu bile açmazsınız. Bu rezil adamlar ve onları oraya götüren adam yüreğin yetiyorsa bir Afrin şehidinin evinin bulunduğu sokaktan geç bir de yaylalar türküsünü söyle. Gücün yetiyorsa ve ahlak kalmışsa. AK PArti'nin üzerinde metal yorgunluğu vardı, Afrin'de metal yorgunluğu kalktı. Türkiye'yi bu hale getirenlere ders verecek olan bu ülkenin kadınlarıdır.

FETÖ'nün siyasi ayağının bir numaralı ayağı Recep  Tayyip Erdoğan'dır. Ben bunu söyledim diye tazminat davası açmış. Sen benim hakkımda dava açmak istiyorsak suç duyurusunda bulunacaksın." 

Sayfa Yükleniyor...