Erdoğan’ın sözcüsü Beki görevinden ayrıldı

Yaklaşık 4 yıldır Başbakan Erdoğan’ın sözcülüğünü yürüten basın danışmanı Akif Beki görevinden ayrıldı. Erdoğan, ayrılığı “Ne istifa, ne görevden almadır. Akif Bey kardeşimizdir” sözleriyle duyurdu.

NTV Haber 10.01.2009 - 17:28

İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan 1971 doğumlu Akif Beki, 2005 yılından bu yana Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın basın danışmanlığını yürütüyordu. Akif Beki, ayrılık kararıyla ilgili “Görevimden karşılıklı anlayışla ayrıldım, gazeteciliğe dönmek istiyorum” açıklamasını yaptı.

Başbakanlık Basın Danışmanı ve Basın Sözcüsü Akif Beki’nin ayrılığını ilk duyuran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oldu. Erdoğan, bir soru üzerine danışmanı Beki’nin görevinden ayrılmasıyla ilgili “Ne istifadır ne görevden alınmadır. Akif, benim yine kardeşim yine canciğerimdir” dedi. Başbakan, “Görev değişikliği yapmayı kendileri arzu ettiler, biz de olumlu karşıladık” diye konuştu.

Akif Beki de ayrılık açıklamasını Anadolu Ajansı’na yaptı. Beki şu ifadeleri kullandı:

“Karşılıklı anlayışla, büyük bir onurla 3.5 yıldır yaptığım görevimden ayrılıyorum. Görevden ayrılmamın, kendim için de yaptığım görev için de bir tazelenme imkanı sağlayacağına inanıyorum. Daha önce gazetecilik yaptım, tekrar esas mesleğime dönme gününün geldiğini düşünüyorum.”

Yaklaşık 4 yıl önce Başbakan Erdoğan’ın basın danışmanlığına getirilen Akif Beki’nin, bazı Başbakanlık muhabirlerinin akreditasyonunu iptal etmesi yoğun tartışmalara neden olmuştu.

Akif Beki, İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 1990’da gazeteciliğe muhabir olarak başlayan Beki, Zaman gazetesinde, Flash TV’de, Yeni Şafak, Yeni Yüzyıl ve Turkish Daily News gazetelerinde çalıştı. Akif Beki, son olarak Kanal 7 televizyonunun Ankara temsilciliği görevini yürütmüştü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...