Ergenekon sanığına ‘Nefes’i de sordular

Ergenekon'da tutuklanan Aydınlık Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım’a Nefes filmiyle ilgili sorular soruldu. Savcı, İP lideri Doğu Perinçek'in notundan yola çıkarak, “Bu film üzerinde neden ısrar ediyorsunuz?” dedi.

11.11.2009 - 09:47

Milliyet gazetesinde yer alan haber göre; Ergenekon soruşturmasında tutuklanan Aydınlık dergisi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım ile Ulusal Kanal İstihbarat Şefi Ufuk Akkaya’nın sorgusunda “Nefes” filmiyle ilgili sorular soruldu.

Habere göre, Deniz Yıldırım’a şu soru yöneltildi: “Ergenekon soruşturması sanığı Doğu Perinçek’in kendi eliyle yazdığı değerlendirilen not olduğu ve bu notun, ‘4.10.2009 kapak başlığı... Bu film nefes kesecek. Nefes filmi 16 Ekim’de gösterime giriyor. Kapak olabilir. Senaryo yazarımız Hakan Evrensel dostumuz. Fikret, Av. Hüseyin Buzoğlu, Nezih T. tanıyor. Yönetmen ve oyuncularla da konuşulabilir. Güzel bir sloganla kapak olabilir’ şeklinde olduğu görülmüştür.

Evrensel, Buzoğlu ve Nezih isimli şahıslar kimlerdir? Nefes isimli film üzerinde ısrar edilmesinin sebebini açıklayınız. Siz filmin yönetmen ve oyuncuları ile görüştünüz mü? Görüşme amacınız nedir?”

Yıldırım’ın bu soruya yanıtı ise şöyle oldu: “Başyazarımız Doğu Perinçek’ten gelen bir haber önerisidir. Görüşme yapılamamıştır. Hakan Evrensel, Av. Hüseyin Buzoğlu ve Nezih T. isimli şahısları tanımıyorum.”

İnteraktif ‘Ergenekon’ dalga çizelgesi

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...