Eski Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi şehit eden polis FETÖ'den tutuklandı

Eski Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi cinayetinde FETÖ izi bulunmuştu. Verdi'yi şehit eden polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu, FETÖ üyeliğinden tutuklandı.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 24.02.2020 - 12:52 | Son Güncelleme : 24.02.2020 - 16:29

Eski Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi şehit eden polis FETÖ'den tutuklandı

Eski Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin şehit edilmesiyle ilgili başlatılan soruşturmada cinayetten tutuklu bulunan trafik polisi İsmail Hakkı Sarıcaoğlu için yeni deliller ışığında bu kez "FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklama kararı verildi.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınıp adliyeye getirilen 12 kişiden, aralarında emniyet müdürünü şehit eden polis memurunun ağabeyinin de bulunduğu 10 şüpheli, tutuklama istemiyle hakimliğe sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, bugün emniyette işlemleri tamamlanan ve Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen 12 şüphelinin savcılık işlemleri sona erdi.

Soruşturmayı yürüten savcılık, aralarında Eski Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi şehit eden polis memurunun abisi olan doktor Mustafa Sarıcaoğlu'nun da bulunduğu 10 şüpheli, ''FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçundan tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk etti. Savcılık, diğer 2 şüpheli hakkında ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Bu arada soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin ise sürdüğü bildirildi.

Şüphelilerden 6'sının bu soruşturma kapsamında etkin pişmanlık hükümlerinden faydalandığı gerekçesiyle, diğer 4 kişinin ise haklarında yürütülen başka bir soruşturmada etkin pişmanlık hükümünden faydalandığı sebebiyle serbest bırakılmıştı.

Eski Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi 11 Aralık 2018'de makamında trafik polisi İsmail Hakkı Sarıcaoğlu tarafından şehit edilmişti.

Sayfa Yükleniyor...