Eskişehir'de 'nişan atma' cinayeti

'Nişan atma' meselesi yüzünden tartıştığı nişanlısını bıçakla öldürdüğü iddia edilen genç kız tutuklandı.

Anadolu Ajansı - DHA 25.02.2020 - 17:25

Eskişehir'de 'nişan atma' cinayeti

Eskişehir'de kayıp olarak aranan gencin, nişanlısı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Ihlamurkent Mahallesi'nde yaşayan Emrah Öztürk'ten (28) haber alamayan yakınları, durumu polis ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine çalışma başlatan polis, Öztürk'ün, en son görüştüğü kişiler ile Kars'tan Eskişehir'e gelen nişanlısı Zehra A'nın (22) ifadesine başvurdu.

Güvenlik ve iş yeri kameralarını inceleyen polis, Zehra A. ile Emrah Öztürk'ün Eskişehir-Seyitgazi karayolu üzerindeki ormanlık alana girdiğini ancak buradan Zehra A'nın tek başına ayrıldığını tespit etti.

Ormanlık alanda yapılan incelemede, Emrah Öztürk'ün karın bölgesine aldığı 8 bıçak darbesinin yanı sıra boğazının kesilerek öldürüldüğünü belirledi.

Yapılan inceleme ve tespitlerin ardından Öztürk'ün cesedi, otopsi işlemleri için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna gönderildi.

Şüpheli Zehra A, Antalya'ya kaçmak isterken, polis ve jandarma ekiplerinin ortak düzenlediği operasyonda yakalandı.

Jandarma ekiplerince gözaltına alınan zanlının, nişanlısı Emrah Öztürk ile aralarında sorunlar olduğunu ve nişanı atacağını söylediği için Öztürk'ü öldürdüğünü kabul ettiği öğrenildi.

İLK İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Eskişehir Jandarma Komutanlığı’nda ifade veren Zehra Aras, Emrah Öztürk ile ormana gittiklerini ve ‘sana süprizim var gözlerini kapat’ diyerek bıçaklayıp boğazını kestiğini söyledi.

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Zehra Aras buradaki ifadelerini değiştirerek ormanda Öztürk’ün kendisine yanaştığını ve izin vermediği için bıçak çektiğini öne sürdü.

Katil zanlısı Aras, “Eskişehir’e Perşembe günü geldim. Nişanlım olan Emrah Öztürk ile buluştuk Pazar günü ‘seni babamın mezarına götüreceğim’ dedi. Kent ormanına götürdü, burada bana yanaşmaya çalıştı. Ben istemedim, sonra bıçak çıkardı. Boğuşurken yere düştük ve bıçak boğazını kesti. Sonra yerdeki arbede de ben dizimden yaralandım, Emrah ise karnından bıçaklandı. Onu orada bıraktım ve kaldığım öğretmen evine gittim. Daha sonra Emrah’ın annesi aradı ve beni eve çağırdı. Emrah kayıp diye polise ihbarda bulundular. Bende yanlarında kalmak istemiyordum. Polis ifademi aldıktan sonra bir gece daha burada kaldım. Antalya’ya tatile gidecektim. İşlerim erken bittiği için erken giderek dinlenmek ve kafamı toplamak istiyordum. Daha sonra ailemin karşısına böyle çıkacaktım” dedi.

KASTEN ÖLDÜRME SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Katil zanlısı Aras’ın 2018 yılında ‘basit yaralama’ suçundan bir süre cezaevinden kalarak tahliye olduğu ve bu konudan bir sabıkası olduğu tespit edildi.

Savcılık sorgusunun ardından Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Zehra Aras, nişanlısı Emrah Öztürk’ü ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Aras, adliye çıkışınca kendisini görüntüleyen gazetecilerin ‘Neden nişanlını öldürdün?’ sorusuna "anlatılanların hepsi yalan bir nedeni var" diye cevap verdi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Sayfa Yükleniyor...