Evdeki sandıktan çocuk cesedi çıktı

Van'da 23 gün önce kaybolan 3 yaşındaki çocuğun cesedi, komşusunun evindeki sandıkta bulundu.

25.05.2009 - 15:11

Evdeki sandıktan çocuk cesedi çıktı

Van'ın Özalp ilçesine bağlı Dorutay köyünde yaşayan 3 yaşındaki Zehra Çeliker, evlerinin önünde oynarken 23 gün önce kayboldu.

Bütün aramalara rağmen bulunamayan küçük kızın cansız bedeni, aynı zamanda akrabaları olan komşuları Derya Tunç'un evindeki sandıktan çıktı.

Şehir dışında çalışmaktan dönen Bülent Tunç, evlerinden pis kokular gelmesi üzerine, eşi Derya Tunç'un tüm çabalarına rağmen evinde arama yaptı.

Evdeki çeyiz sandığını açan Bülent Tunç, sandığın içinde kayıp olduğunu bildiği komşu kızları küçük Zehra'nın cesedini gördü.

Bülent Tunç, hemen durumu jandarmaya bildirerek Zehra'nın cesedinin evlerinde olduğunu söyledi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, Derya Tunç'u gözaltına aldı. Otopsi yapılan küçük Zehra'nın cenazesi, ailesine teslim edildi.

Zehra Çeliker'in annesi Aycan Çeliker, "Her şeyimizi beraber paylaştık, ne istedin minik yavrumdan? Öldürdün, 23 gün sandıktan nasıl sakladın? Senin de 4 yaşında kızın var. Nasıl bir annesin? Öldürdün madem gelip bize verseydin. Sandıkta nasıl beklettin o kadar? Her tarafı kurtlanmıştı" dedi.

SANDIĞIN BULUNDUĞU ODADA MİSAFİR AĞIRLADI
Küçük kızın babası Mehmet Zeki Çeliker'in amcası Ekrem Çeliker, şunları söyledi:

"Zehra aynı zamanda Bülent Tunç'un da uzaktan yeğenidir. İnsan kocasının yeğenini öldürür mü? Kendi arazimiz içinde onlara ev verdik. 23 gündür köyün her tarafına baktık. Hiç hemen yanı başımızdaki komşumuzdan şüphelenmedik. Kendimizden şüphelendik ama ondan şüphelenmedik. Zehra uyuduktan sonra sandığa bırakarak öldürmüş. Bu nasıl bir vicdandır?

Bir de kaybolduğu dönemde eve geçmiş olsuna gelen misafirleri de kendisi evinde sandığın bulunduğu odada misafir etti. Bizimle birlikte ağlıyordu, her şeyimizi beraber paylaşıyorduk. Bu nasıl bir vicdandır. Niye öldürdüğünü bilmiyoruz akrabayız zaten.

Derya Tunç, jandarmaya değişik ifadeler vermiş. Bunlardan bazılarında Zehra'nın babasının kendisinden kızını öldürmesini istediğini söylemiş, sonra bu ifadeyi değiştirerek Zehra'nın  babasının şehir dışına çıkmadan kendisini taciz ettiğini söylemiş. Ayrıca geçen hafta onların evinde yangın çıktı. Bizler söndürdük. Şimdi anlıyoruz ki cesedi ortadan kaldırmak için bunu yapmış."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...