Eymür röportajına durdurma talebi

Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Doğu Perinçek'in avukatları, eski MİT daire başkanlarından Mehmet Eymür ile yapılan röportajın yayınının ihtiyati tedbir yoluyla durdurulması için mahkemeye başvurdu.

Anadolu Ajansı 22.06.2009 - 16:24

İP Genel Başkan Yardımcısı Avukat Hasan Basri Özbey'in hazırladığı başvuru dilekçesinde, 20 Haziran 2009'da Sabah gazetesinde yayımlanmaya başlanan ve halen devam eden Mehmet Eymür röportajında, ''Perinçek'e yönelik gerçek dışı ve kişilik haklarına ağır saldırılar içeren anlatımlarda bulunulduğu'' iddia edildi.

Davalıların, yayınla, İstanbul'da görülen ''Ergenekon'' davasını etkileme gayreti içine girdikleri savunulan dilekçede, dava dışında, aynı konuyla ilgili devam eden bir soruşturma daha bulunduğu, bu soruşturma bakımından var olan gizlilik kuralı ve kısıtlılık kararının da yayınla ihlal edildiği ileri sürüldü.

Dilekçede, yayının ihtiyati tedbir yoluyla durdurulmasına karar verilmesi istendi.

50 BİN TL'LİK MANEVİ TAZMİNAT DAVASI
Özbey, başvuruda bulunmadan önce Ankara Adalet Sarayı önünde yaptığı basın açıklamasında da ''4 günden bu yana partisi ve Perinçek'e yönelik kampanya yürütüldüğünü, iftiralarda bulunulduğunu'' iddia etti.

''İstanbul'da görülen Ergenekon duruşmasında, Eymür'ün ve Tuncay Güney'in sözlerinin yalan olduğunun ortaya çıktığını'' ifade eden Özbey, röportajı yayınlayan Sabah gazetesi ile Mehmet Eymür aleyhine İstanbul'da da 50 bin TL'lik manevi tazminat dava açtıklarını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...