Fethiyeli çiftçiye köprü cezası

Çiftçiye, traktörüyle Boğaziçi Köprüsü'nden geçtiği gerekçesiyle 18 lira para cezası verildi. 'Hiç İstanbul'a gitmedim' diyen çiftçi şaşkın.

Anadolu Ajansı 20.04.2010 - 19:53

Fethiyeli çiftçiye köprü cezası

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir traktör için İstanbul'daki otoyoldan ve Boğaz Köprüsü'nden ücret ödemeden geçtiği gerekçesiyle para cezası verildiği iddia edildi.

Karaçulha beldesinde çiftçilik yapan 69 yaşındaki Bayram Ongün, Ulaştırma Bakanlığı Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü'nün, 48 FH 843 plakalı traktörüne otoyol ve Boğaziçi Köprüsü'nden ücret ödemeden geçtiği gerekçesiyle 18 lira para cezası verdiğini öne sürdü.

Traktörünün 1959 model olduğunu ve traktörle sadece tarla sürdüklerini belirten Ongün, şöyle konuştu:

''Bu cezayı ödemeyeceğim. Ödememek için gerekirse mahkemeye gideceğim. Daha fazla masraf yapacağım. Çünkü bu traktör 51 yıldır bende bulunuyor. Traktör Boğaz Köprüsü'nden ya da otobandan nasıl geçer anlamış değilim. Cezaya öncelikle itiraz dilekçesi gönderdik. Halen cevap gelmedi. Şaşkınlıktan ne yapacağımı bilemiyorum.

Ben sahte plaka da kullanmıyorum. Bugüne kadar hiç İstanbul'a gitmedim. İstanbul'u sadece televizyonda gördüm. Yıllardır aynı plakayı taşıyorum. Yetkililerden bu konuda bana yardımcı olmalarını istiyorum.''

Bayram Ongün'ün eşi Şerife Coşkun Ongün ise traktörün İstanbul'a gidebilecek durumda olmadığını ifade ederek, ''Şuradan ana yola bile çıkamıyor. Sadece çift sürüyoruz. Bu borcu ödemek istemiyoruz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...