Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliğ'ince düzenlenen operasyonda örgüt liderleri M.K, M.E. ve R.K. ile gözaltına alınan 6'sı kadın 27 örgüt üyesinin emniyetteki sorguları tamamlandı.

Zanlılar, alınan güvenlik önleminin ardından ''Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek ve üye olmak'', ''Örgüt faaliyetleri kapsamında insan ticareti yapmak'', ''Fuhşa aracılık etmek ve yer temin etmek'' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Örgütün müşterilerinin çoğunu internet üzerinden bulduğu, gözaltına alınanlardan 8'inin şoför olduğu ve müşterilerin evlerine fuhuş yapan kadınları kendi araçları ile bıraktığı, bunun karşılığında araç kirası ile şoförlük için para aldığı belirtildi.

Örgüt üyelerinin Rusya'dan fuhuş yapmak amacıyla getirdiği çocuk doktoru Natalia T'nin yüzündeki morluklar ve şişlikler ile vücudundaki yanık izleriyle ilgili araştırma yapan polis ekipleri, genç kadının fuhuş yapmayı reddettiği, bu nedenle darp edilerek vücudunda sigara söndürüldüğünü tespit etti.

Bu nedenle akıl sağlığını yitiren Natalia T'nin, Türkiye'de tedavi edildikten sonra ülkesine gönderileceği belirtildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 3 aylık teknik ve fiziki takibin ardından 19 Kasım'da Konyaaltı ve Lara bölgesindeki 50 adrese eş zamanlı baskın düzenlenmiş, operasyonda fuhuş yaptırdıkları iddia edilen 27 kişi ile fuhuş yaptıkları öne sürülen 38 kadın gözaltına alınmıştı.