'Gazeteciler için Suriye nezdinde girişim yaptık'

Suriye'de iki Türk gazetecinin kaybolmasıyla ilgili olarak Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu bir açıklama yaptı. Davutoğlu, "Suriye nezdinde girişim yaptık. Yoğun çaba sarf ediyoruz" dedi.

14.03.2012 - 14:32

'Gazeteciler için Suriye nezdinde girişim yaptık'

"Bu tür olaylarda en fazla hassasiyet gösterilmesi gereken basın mensuplarının durumudur" diyen Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Suriye'de bulunan Türk vatandaşlarını daha dikkatli olmaya çağırdı.

Suriye'deki insani durumun gittikçe kötüleştiğini de dile getiren Davutoğlu, Rusya'nın Suriye konusundaki tutumunu eleştirerek, "Uluslararası toplum hep birlikte bu sorunun çözümü için çaba harcamalı" şeklinde konuştu.

5 GÜNDÜR HABER ALINAMIYOR
Gerçek Hayat Dergisi OrtaDoğu temsilcisi ve Milat Gazetesi yazarı Adem Özköse ile kameraman Hamit Coşkun, Suriye'de kaybolmuşlardı. Suriye'ye haber yapmaya giden iki gazeteciden 5 gündür haber alınamıyor.

ESAD'IN YANITI TATMİN ETMEDİ
BM ve Arap Birliği'nin Suriye özel temsilcisi Kofi Annan ise Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'dan beklediği yanıtı aldı. Annan, Esad'ın verdiği yanıtların içeriği hakkında bir açıklamada bulunmadı ancak birçok konuda soru işaretleri bulunduğunu söyledi. Kofi Annan, Suriye'deki krizin devam etmesine izin vermeyeceklerini de dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...