Gaziosmanpaşa'da patlama meydana geldi

Gaziosmanpaşa'da bir işyerinde patlama meydana geldi. Patlamada 2'si ağır 7 kişi yaralandı. Patlamanın gaz sıkışması yüzünden olma ihtimali üzerinde duruluyordu ancak İGDAŞ ilk incelemede bu yönde bir bulguya rastlanmadığını duyurdu.

Haberler - NTV Haber - DHA 28.08.2015 - 01:21

Gaziosmanpaşa'da patlama meydana geldi

İstanbul Gaziosmanpaşa'daki bir işyerinde patlama meydana geldi. Patlama sonrası olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Olayda 2'si ağır 7 kişinin yaralandığı bildirildi.

Gaziosmanpaşa Kaymakamı Yaşar Karadeniz, patlamanın meydana geldiği Küçükköy Caddesi'ndeki iş yerine gelerek, incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.

Bu arada, yaralılardan Ersoy Kolay, Dinçay Demirci, Ammar Tajjo ve Hilal Birkan'ın Özel Bilge Hastanesi'nde, Sedat Demirkıran ve Ayhan Demirkıran'ın Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Murat Kolay'ın Gaziosmanpaşa Asya Hastanesi'nde, Furkan Öztürk'ün Okmeydanı Eğitim ve Araştırması Hastanesi'nde, Emre Albayrak ve Süleyman Emre'nin Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Sinan Kökbahar'ın Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Patlamanın ardından çevre dükkanlarda ve 3 araçta hasar oluştu.

"BİNANIN İÇİNDE BİRİ VARDI. ONU KURTARMAYA ÇALIŞIYORLARDI"

Mahalle sakinlerinden Lütfü Kumaş, iş yerine 100 metre uzaklıkta arkadaşlarıyla oturduğu sırada patlamanın meydana geldiğini anlattı.

Patlamanın ardından hemen olay yerine geldiklerini ifade eden Kumaş, "Olayı görünce itfaiye ve ambulansları aradım. Binanın içinde biri vardı. Onu kurtarmaya çalışıyorlardı. Daha sonra polis ve ambulans geldi. Güvenlik önlemi aldı. Bizi içeri almadılar" diye konuştu.

Şükran Turşin ise "Sesi duyduk. Terör saldırısı, deprem zannettik. Patlamanın şiddeti bizim oraya kadar geldi. Allah bir daha göstermesin" dedi.

"HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ"

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da yazılı açıklamasında, "Küçükköy'de bir binada doğalgaz patlaması olmuştur. Patlamada yaralanan hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah'tan acil şifalar diliyorum. Gaziosmanpaşa Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla hemşehrilerimizin yanında olacağız ve her türlü desteği vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...