'Geleceğin Aslanı' 15 Ekim'de vizyonda

Seren Yüce’nin yönettiği, Venedik Film Festivali’nde Geleceğin Aslanı ödülünü alan 'Çoğunluk' 15 Ekim'de gösterime giriyor.

Haberler 04.10.2010 - 16:19

'Geleceğin Aslanı' 15 Ekim'de vizyonda

Dünya prömiyerini Geleceğin Aslanı ödülüyle döndüğü 67. Uluslararası Venedik Film Festivali’nde, “Venice Days” bölümünde yapan, hemen ardından 35. Uluslararası Toronto Film Festivali’nde “City to City: Spotlight to Istanbul” bölümünde gösterilen 'Çoğunluk' 15 Ekim 2010 Cuma günü sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

'Çoğunluk' sinemalarda gösterime girmeden önce 47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ulusal Yarışma’da Altın Portakal için yarışacak.

İstanbullu orta sınıf bir ailenin oğlu Mertkan’ın hayatına odaklanan filmin başrollerini Bartu Küçükçağlayan, Settar Tanrıöğen, Esme Madra ve Nihal Koldaş paylaşıyor.

Seren Yüce’nin ilk filmi olan 'Çoğunluk’un görüntü yönetmenliğini Barış Özbiçer üstlenirken, yapımcılığını Yeni Sinemacılar’dan Sevil Demirci, Önder Çakar ve Seren Yüce yapıyor.

Filmin konusu şöyle: Mertkan, babasının inşaatlarının getir götür işlerine bakar, arkadaşlarla alışveriş merkezlerinde sağı solu keser, arabayla turlar. Ne zaman ki Gül ile tanışır, boşluğu ve basitliği değerlendirmek için bir fırsat çıkar karşısına. Ne var ki babası Gül’ün kökeni konusunda şüphecidir. Ayrımcılıkla karşılaştığı ilk anda ona teslim olan Mertkan, çoğunluğa uyar, babasının kendisi için çizdiği yolda hayatına bir anlam bulur.

Sayfa Yükleniyor...