Gezi'de nikaha izin çıkmadı

Gezi olayları sırasında tanışan çiftin nikahının Gezi Parkı'nda kıyılmasına polis izin vermedi. Bunun üzerine çift, Şişli Evlendirme Dairesi'nde dünya evine girdi. Taksim'de akşam saatlerinde gerginlik de vardı. Polis, İstiklal Caddesi'nde bazı gruplara tazyikli suyla müdahale etti.

20.07.2013 - 19:44

Gezi'de nikaha izin çıkmadı

Polis, Gezi Parkı’nda nikaha izin vermedi.

Gezi Parkı olayları sırasında tanışan Nuray Çokol ve Özgür Kaya’nın nikahına katılmak için çok sayıda kişi, davet üzerine Gezi Parkı’na geldi.

Akşam saatlerinden itibaren Taksim Meydanı'nda güvenlik önlemlerini artıran polis, kordon oluşturarak saat 17.15 sıralarında Gezi Parkı'na girişleri kapattı.

Parka girmek isteyen göstericilerle polis arasında arbede yaşandı.

Polis, Taksim Meydanı'na çıkan caddelerde toplanan göstericilere tazyikli suyla müdahale etti.

Nuray Çokol ve Özgür Kaya çifti, sosyal medyadan yaptıkları duyuruda Gezi Parkı’nda kıyılması planlanan nikahlarına Gezi olaylarına destek veren herkesi davet etmişlerdi.

Gezi Parkı'nda nikah planları gerçekleşmeyen Kaya çifti, Şişli Belediyesi Nikah Salonu'nda düzenlenen törenle evlendi.

Gelin ve damat nikahın ardından davetlilerle birlikte Gezi Parkı'na geldi.

Polis, çiftin ve arkadaşlarının, Gezi Parkı'na girişine izin verdi. Arkadaşlarının alkışları eşliğinde Gezi Parkı'na giren çift, burada fotoğraf çektirdi.

Kaya çifti, Gezi Parkı'ndan ayrıldığı sırada parkta bulunanlar ile polis arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Çevik kuvvet ekipleri daha sonra dağılmaları konusunda uyardığı meydanda bulunan grubu, kalkanlarıyla İstiklal Caddesi'ne doğru itti. Polis, grubun dağılmaması üzerine tazyikli su kullandı.

Polisin müdahalesi sonrası ara sokaklara kaçan eylemciler, İstiklal Caddesi'nde tekrar bir araya geldi. Çeşitli sloganlar atan grup ile polisin, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'ndeki bekleyişi sürüyor.

Bu arada Gezi Parkı'na giriş-çıkışlar serbest bırakıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...