Gökçek Baykal’dan özür bekliyor

Ankara Belediye Başkanı Gökçek, CHP lideri Baykal'ın eleştirilerine cevaben, ''Bizde bilgi belge çok. Kardeşim elinde bilgi belge varsa götüreceksin, savcılığa vereceksin, ya da benden özür dileyeceksin'' dedi.

Anadolu Ajansı 30.03.2010 - 17:57

Gökçek, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'in Belediye Başkanı Nariman Tashbolotovich Tuleev ve beraberindeki heyetin ziyaretinde, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Başkan Gökçek, bir gazetecinin, ''CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın size yönelik eleştirilere ilişkin TV kanalında tartışma teklifinize karşılık geldi mi?'' sorusuna şu cevabı verdi.

''Hayır gelmedi. Beni aramadı. Ben merakla cevabını bekliyorum. Israrla takipçisi de olacağım. Kesinlikle bu işin peşini bırakmayacağım. Biz de bilgi belge çok. Kardeşim elinde bilgi belge varsa götüreceksin, savcılığa vereceksin, ya da benden özür dileyeceksin. Özür diler, dilemez bilmem. Ama bakın bakalım önümüzdeki günlerde Melih Gökçek'in de başka sürprizleri olacak mı olmayacak mı, birlikte seyredelim. Söylediğim işin hep arkasındayım. Ben şimdi onun elindeki bilgi ve belgeleri savcılığa vermesini bekliyorum.''

Bir başka gazetecinin, ''Siz de elinizdeki bilgi ve belgeleri bekletiyorsunuz'' hatırlatması üzerine Gökçek, ''İlk iki tanesini söyledim. Banka hesaplarını gelin tartışalım dedim. Sattıkları CHP Genel Merkezi'nin alımında ve onarımında yolsuzluk yapılmıştır dedim. Yolsuzluk yapanlar bundan mahkum oldular'' dedi.

Gökçek, bir gazetecinin ''Zamanlama açısından CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın neden bu dönemde bu tür iddiaları ortaya attı?'' sorusuna karşılık olarak, ''Kendisine sorun. Bugün niye bana soruyorsunuz? Bu film daha çok sürer, eskiden 32 tekmili birden mi derler, ne derler'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...