Bİlecik'in Gölpazarı ilçesindeki Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda çıkan yangında yaralanan olmazken, binada maddi hasar meydana geldi.

Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda mahkumların kaldığı 5 katlı binanın çatısında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevleri gark eden cezaevi görevlileri durumu itfaiyeye bildirdi.

Gölpazarı ve çevre belediyeler ile Orman İşletme Şefliğine ait ekipler kısa sürede yangına müdahale etti. Bu sırada binadaki mahkumlar da tahliye edildi. Yangın, ekiplerin müdahalesi sonucu kontrol altına alındı.

Gölpazarı Kaymakam Vekili Muhammet Salih Koç, yaptığı açıklamada, mahkumların kaldığı binada yangın çıktığını ve ekiplerin kısa sürede müdahale ederek alevleri kontrol altına aldığını söyledi.

Binada bulunan yaklaşık 470 mahkumun tahliye edildiğini bildiren Koç, "Binada maddi hasar meydana geldi. Savcılık olay yerinde yangının çıkış nedenini araştırıyor. Herhangi bir yaralanma olayı mevcut değil. Mahkumlar, Ceza İnfaz Kurumunda bulunan başka bir binaya yerleştirildi" dedi.

Yangın sırasında olası vakalara karşı 112 acil sağlık ekipleri de hazır bekletilirken, ekiplerin çalışmalarıyla söndürülen yangının ardından soğutma çalışmaları ise sürdürülüyor.