Gülen’in avukatından suç duyurusu

Fethullah Gülen’in avukatı, 30 ilin emniyet müdürlüğüne "yasalara aykırı operasyon talimatı gönderdiği" iddiasıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkan Aslan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Anadolu Ajansı 09.07.2014 - 16:29

Gülen’in avukatından suç duyurusu

Fethullah Gülen'in avukat Nurulllah Albayrak, 30 ilin emniyet müdürlüğüne "yasalara aykırı operasyon talimatı gönderdiği" iddiasıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkan Turgut Aslan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Albayrak, suç duyurusu dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdikten sonra adliye önünde basın açıklaması yaptı.

İddia edilen emri, “hukuka aykırı” ve “kanunsuz” diye niteleyen Albayrak, şunları kaydetti:

"Açıkça Terörle Mücadele Daire Başkanlığı tarafından verilen hukuka aykırı, kanunsuz emir niteliğinde olan bu emrin uygulanmasından vazgeçilmesini geri alınmasını ve bugüne kadar bu emirle ilgili yapılan bir şey varsa bu işlemi yapanlar için de gerekli cezai işlemin yapılmasını talep ettik."

Ayrıca Albayrak, soruşturmayı yürüten savcı hakkında da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na "disiplin ve adli soruşturma" yapılması talebiyle başvuruda bulunduklarını sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...