Günlük hayattaki gizemli korkular

'19 Numaralı Koltuk' insanların en basit korkularından ve gerçekliğinden yola çıkıyor.

27.12.2011 - 14:46

Günlük hayattaki gizemli korkular

İnsanların en basit korkularından ve gerçekliğinden yola çıkan, 11 kısa öykünün bir araya geldiği '19 Numaralı Koltuk'; günlük hayattaki gerçekliği ve içinde barındırdığı gizemli korkuları irdeleyor.

Hikayelerden; Arka kapıyı açtı ve iki çıplak vücuda baktı. Kızların yüzünde hiçbir utanma, hiçbir kutsallık, hiçbir amaç yoktu. Bunlar için bir adam öldürdüğüne inanamayarak araçtan içeri girdi. (Yeşil Yılan)

Çöken moralinin, bozulan ruh halinin ve kaybettiği ayağının neresi hayattı? Aklındaki tek şey, ömrünün bundan sonraki sınavıyla ilgiliydi. (Bu Sefer Sınavı Kaybetme)

Sorgusuz, bir silah temin edildi. Volkan Hasanoğlu öyküsünü bitirdi ve teslim etti. Dört bini aşkın ayrı ordu, darbe girişiminde bulundu. Çok kan döküldü. (Darbe)

Hangi koltukta uyanacağına aldırmadı. Hiçbir hayat, şu an yaşadığı hayattan daha kötü olamazdı. Annesinin yanında ölmek bile. (19 Numaralı Koltuk)

Levrek ona gülüyor gibiydi. Havası bitti, canı feci yanıyordu ama kendini rahatlamış hissetti. Rahatlamış, mutlu ve hafif. (Derinlik Sarhoşluğu)

Özür dilerim aşkım... Ölüm kısa bir ayrılıktır... Seni orada mutlu bir hayatta bekliyorum... Şimdilik hoşça kal... (Ölüm Kısa Bir Ayrılıktır)

Erol Çelik’in Avrupa Yakası Yayınları tarafından basılan “19 Numaralı Koltuk” isimli kitabı kitapçılarda.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...