'Güzel ama ödül şansı az'

Berlinale'de Altın Ayı için yarışan 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz' için Alman basınında 'Görülmeye değer', 'Çok iyi ama siyasi içieriği bulunmadığı için ödül şansı az' yorumları yapıldı.

17.02.2011 - 14:11

'Güzel ama ödül şansı az'

Alman gazeteleri, 61. Berlin Film Festivali'nde 'Altın Ayı' için yarışan, yönetmenliğini Seyfi Teoman'ın yaptığı 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz' filmi hakkında değerlendirmelere yer verdi.

Bild gazetesi, filmin hakkında ''gerçekten görülmeye değer'' olduğunu belirterek, ''özlem içeren resimlerle anlatılan Türkiye'den sevimli bir drama'' değerlendirmesinde bulundu.

B.Z gazetesi de ''söylenmeyen şeylerin önemli olduğu, sessiz mizah içeren güzel bir film'' ifadesini kullanarak, senaryonun geçtiği Ankara'nın ve burada yaşayanların modern gösterildikleri belirtildi. Filmin, ''siyasi içeriği bulunmadığı için ödül alma şansının az olduğu'' görüşüne yer verildi.

Berliner Morgenpost gazetesinde değerlendirmede bulunan eleştirmen Kai Kolwitz, filmi ''çok iyi'' bulduğunu ifade ederken, aynı gazeteden Peter Zander, EPD film şirketinden Barbara Schweizerhof, Berliner Zeitung gazetesinden Anke Westphal, Radio Eins'tan Knut Elstermann ve Zitty dergisinden Michael Meyns, filmi ''kabul edilebilir'' olarak değerlendirdi.

Berlin Film Festivali'nin ödülleri, 19 Şubat Cumartesi günü sahiplerini bulacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...