Kılıçdaroğlu: Halkımız dayanışma ruhu ile tuzakları ezip geçecektir

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Gaziantep saldırısına ilişkin, "Halkımız yüksek dayanışma ruhu ile kendisine yönelen bütün tuzakları bir kere daha ezip geçecektir" dedi. CHP terör saldırısı sonrası olağanüstü toplantı kararı aldı.

Haberler - ntv.com.tr 21.08.2016 - 11:52 | Son Güncelleme : 21.08.2016 - 19:41

Kılıçdaroğlu: Halkımız dayanışma ruhu ile tuzakları ezip geçecektir

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu saldırıya ilişkin "Bir düğün evine saldıracak kadar sapıkça bir eylemle birlik ve bütünlüğümüzü sarsmayı planlayanlar, hain emellerine asla ulaşamayacaklardır. Halkımız yüksek dayanışma ruhu ile kendisine yönelen bütün tuzakları bir kere daha ezip geçecektir. Bu büyük acının gölgesinde halkımızın gösterdiği asil ve vakur duruş bunun en büyük delilidir" ifadesini kullandı. 

"TERÖRLE MÜCADELE YÖNTEMLERİ DEĞİŞTİRİLMELİ"

Saldırı sonrası NTV'ye bağlanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, yaşanan katliamı lanetledi. 

'nin terör konusunda yeni bir yaklaşıma ihtiyacı olduğunu vurgulayan Böke, terörle mücadele yöntemlerinin değiştirilmesi gerektiğini belirtti. 

Böke'nin konuşmasının satır başları şöyle; Türkiye yeni boyutlar eklemlenmiş bir terör saldırılarıyla karşı karşıya. Bu durumda lanetlemek mutlaka PKK'ya IŞİD'e lanet okumak gerekiyor. Ancak bunun bir adım ötesine de geçme zamanının geldiği aşikar. Şapkamızı önümüze koyup bunun neden olduğunu doğru tespit edip ve bu tespiti yaptıktan sonra da bu acıların tekrar tekrar yaşanmasına engel olacak kapsamlı, sistematik bir terör karşıtı yaklaşıma ihtiyacımız var ülke olarak. İç politikayı da dış politikayı da yeniden güvenliği inşa edecek şekilde tasarlamak gerekiyor. Hepimiz ortak bir şekilde artık yeter diyoruz. Terörle mücadele vereceksek güvenlikle başlayan ama onunla sınırlı olmayan bir yeni siyasete ve yeni iş yapma biçimine çok acil derecede ihtiyacımız var."

SALDIRININ ARDINDAN GAZİANTEP'TE SON DURUM

CHP MYK OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı.

Parti Genel Merkezi'nde, 51 kişinin hayatını kaybettiği, 94 kişinin ise yaralandığı Gaziantep'teki terör saldırısının değerlendirildiği toplantı yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Alınan bilgiye göre, terör eylemlerinin asla kabul edilemez olduğuna vurgu yapılan toplantıda, teröre karşı birlik ve beraberliğin sonuna kadar savunulması gerektiğinin altı çizildi. 

Toplantıda, Suriye'de yaşanan iç savaşın biran önce sona erdirilerek bölgenin güvenli hale getirilmesinin önemine işaret edildi.

Bir taraftan terör örgütü PKK'nın diğer taraftan ise DAEŞ'in hedefinde olan Güneydoğu Anadolu Bölgesi halkının, CHP'ye her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu belirtilen toplantıda, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun gelecek günlerde bölgeye ziyaret gerçekleştirmesi değerlendirildi. 

Toplantıda ayrıca, Kılıçdaroğlu'nun yarın Başbakan Binali Yıldırım ile yapacağı görüşmeye ilişkin de görüş alışverişinde bulunuldu.

Sayfa Yükleniyor...